10 Bin TL Temel İhtiyaç Desteği kredisi başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Milyonlar bekliyor!

Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, 10 bin TL Temel İhtiyaç Desteği kredisi başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtını duyurdu. Üstünsalih, CNN Türk televizyonunda milyonların beklediği düşük faizli kredi paketine ilişkin merak edilenleri yanıtladı.

10 Bin TL Temel İhtiyaç Desteği kredisi başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Milyonlar bekliyor!

Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, ‘’Bireysel Temel İhtiyaç Desteği’’ paketinin öncelikle alt gelir grubundaki müşterilerin finansman erişiminin kolaylaştırılabilmesi için hazırlandığını açıkladı. Bu çerçevede hane halkı geliri 5 bin TL’nin altında olması şartıyla paketin sunulduğunu duyuran Üstünsalih, krediyi kullanan müşterilerden 6 ay boyunca ödeme almadıklarını ve ödemelerin 36 ay eşit vadeyle ödenebildiğini kaydetti.

Üstünsalih, CNN televizyonunda Gözde Atasoy’a konuk olarak coronavirüs tedbirleri çerçevesinde alınan kararlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Ne zaman açıklanacak?

Üstünsalih, kredi ürünü limitinin 10 bin TL olduğunu açıklayarak şuana kadar 1.5 milyon vatandaşın başvuruda bulunduğunu dile getirdi. Desteğin, temel ihtiyaçların karşılanabilmesi üzerine olduğundan müşterilere dönüş yapabilmek için yoğun şekilde çalışıldığını anlatan Üstünsalih, kısa süre içerisinde desteğin kullandırılmaya başlanacağını işaret etti.

Geri ödeme ne kadar?

Vatandaşlar, Bireysel Temel İhtiyaç Desteği çerçevesinde; 5, 7 ve 10 bin TL kredi başvurusunda bulunabilecektir. Kredi sonrasında ilk 6 ay ödeme talep edilmeyecek ve kalan 30 ay boyunca eşit taksitlerle ödeme yapılabilecek. Kredinin aylık faiz oranı ise yüzde 0.49’dur.

Başvurular 1 Nisan 2020’de açıklanmıştı

İlk gün başvuru yapan vatandaşların dahi sonuçları henüz duyurulmamışken, 3 kamu bankası temel ihtiyaç desteği başvurularının sonuçlandırılabilmesi için seferber oldu.

Gündemde olan biten her şeyi anında öğrenmek istiyorsan, şimdi sen de Haberport mobil uygulamasını telefonuna indir!>>>Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Günlük Instagram akışında sıcak gelişmeleri görmek istiyorsan bizi takip etmeyi unutma >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Haber manşetlerini merak eden herkes burada! Şimdi sen de Facebook’ta katıl aramıza! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Dünya’da neler olup bittiğinden anında haberdar olmak için şimdi sen de Twitter hesabımızı Takip Et, son dakika haberlerini kaçırma. >>> Haberport'u Twitter'dan Takip Et

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 19:58

YORUM EKLE

Popüler Haberler