2020 iPhone yeni modellerinde fiyatlar beklenenden daha fazla olacak

2020 İPhone modelleri ve fiyatlarının nasıl olacağına dair konuşan ünlü analist Apple kullanıcılarını şaşırttı. 2020 Apple modelleri hakkında konuşan Ming-Chi Kuo'nun konuşması ve detayları haberimizde.

2020 iPhone yeni modellerinde fiyatlar beklenenden daha fazla olacak

2020 İPhone modelleri hakkında ortaya bir yeni iddia daha atıldı. Tahminler ile ünlenen Çinli Ming-Chi Kuon, önümüzde ki sene piyasaya sürülmesi beklenen modelleri ve fiyatlarını paylaştı.

Ünlü analist Kuo, Apple’ın yeni üreteceği telefonlarında fiziksel değişikler yağacağını hatta ana kartlarında radikal değişiklere gidebileceğini söyledi.

Asıl İşlem Ana Kartında

Kuo’ya göre şuan da 5G teknolojisine hiçbir telefon uyumlu değil. Apple bu konu hakkında ana kartını %10 oranında büyütebilir diyen Kuo bu yapılacak olan büyütme işleminin sadece yeniliklere zemin hazırlamak ve telefonlara yeni özellikler eklenebileceği için yapılacağı söyledi.

Bu işlem Apple firmasının telefonları üretmek için harcadığı paranın %35 oranında artış göstermesi demek oluyor. Yani tek kalemde Apple’ın ürettiği telefonlara %35 ek maliyet demek. İphone 11 Pro ve 11 Max Pro modellerinde şuan 4G teknolojisi bulunuyor ve 2020 yılı itibari ile 5G teknolojisi kullanılmaya başlanacak.

A serisi çipleri ve OLED ekranları kullanmayı tercih eden Apple firması, ürünlerinin fiyatını belirlerken büyük ölçüde bu tarz bileşenleri referans alarak hesaplama yapıyor. Anakartı da bunlardan biri.

Son olarak yeni çıkarılacak olan İPhone modellerinin eski İphone 4’e benzeyebileceğini dile getiren Kuo, 2020 İPhone modellerinin yeni bir metal çerçeveye sahip olacağını da sözlerine ekledi.

Daha kompleks bir yapıya sahip olacak İphone modelleri kaplama ve montaj işlerinde safir veya cam tarafından donatılacak. Eğer bu işlemler gerçekleşirse Apple firması telefonlar için ekstradan %60 maliyetle karşılaşacak.

Son olarak Ming-Chi Kuo telefonun kasa giderlerinin de %50 oranında arttırılacağı buna bağlı olarak daha ilgi çekici ve daha sağlam İphone tasarımlarının da geleceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2019, 00:18

YORUM EKLE

Popüler Haberler