5 Arka kameralı Nokia 9 satışa çıktı! İşte Nokia 9'un teknik özellikleri ve satış fiyatı

Uzun zamandır merakla beklenen Nokia 9 Hindistan'da satışa sunuldu. Aylar önce Nokia'nın tanıtımını yaptığı Nokia 9 PureView 5 arka kameraya sahip. Hindistan internet sitelerinde satışa sunulan Nokia 9 PureView teknik özellikleri neler? Nokia 9 satış fiyatı nedir? 5 arka kameralı Nokia 9 satışa çıktı...

5 Arka kameralı Nokia 9 satışa çıktı! İşte Nokia 9'un teknik özellikleri ve satış fiyatı

Uzun zamandır merakla beklenen Nokia 9 Hindistan'da satışa sunuldu. Aylar önce Nokia'nın tanıtımını yaptığı Nokia 9 PureView 5 arka kameraya sahip. 729 dolar fiyat etiketiyle raflarda yerini alan telefona ilgi büyük.

Nokia 9 PureView

Mobil Dünya Kongresi'nin şubat ayında düzenlenen etkinliğinde tanıtılan dünyanın ilk 5 arka kameraya sahip telefonu Nokia 9 PureView, niyahet yeni telefonunu kullanıcılarına sundu. Bugün itibari ile raflarda yerini alan Nokia 9 PureView, Hindistan'da 729 dolardan satışa sunuldu. 

Bugün itibari ile Hindistan intenet sitelerinde satışa çıkarılan Nokia 9 PureView, büyük mağazalarda 17 Temmuz'da yerini alacak.

Nokia 9 PureView Tasarımı ve Ekranı

Son dönemlerde birçok telefon üreticisi firmanın tercih ettiği gibi Nokia 9'da da ekrana gömülü parmak izi okuyucusu mevcut. Bununla birlikte yapay zeka destekli yüz tanıma özelliğine sahip telefon, IP67 sertifikasına sahip, su ve toza karşı dayanıklı. 5,99 inç büyüklüğünnde ve 2.880 x 1.440 çözünürlüklü P-OLED ekrana sahip telefon, HDR10 teknolojisini de desteklemekte.

Nokia 9 Donanımı

Nokia 9 PureView, Snapdragon 845 işlemcisinden gücünü alıyor. Fakat 5G teknolojisi desteklemiyor. Bunun dışında 6 GB RAM ve 128 GM depolama alanına sahiptir. Nokia 9'u öne çıkaran ve dikkatleri üzerine toplamasını destekleyen bir diğer özelliği ise 5 arka kameraya sahip olması ve tüm kameralarının 12 MP çözünürlük ile f/1,8 diyafram aralığına sahip olmasıdır. Ön kamerasında da 20 MP çözünürlüğe sahip bir kamera bulunmakta. Android One işletim sistemine sahip Nokia 9, 3.32 mAh batarya kapasitesi ile öne çıkıyor. 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 16:11

YORUM EKLE

Popüler Haberler