Android İçin En İyi Virüs Temizleme ve Bakım Uygulamaları 2019

Android işletim sistemindeki cihazlarda gereksiz dosyaların ve virüslerin silinebilmesi için pek çok uygulama mevcut. En iyi 6 temizleme uygulamasına içeriğimizde yer verdik.

Android İçin En İyi Virüs Temizleme ve Bakım Uygulamaları 2019

Android işletim sistemine sahip cihazlar uzun vadeli kullanımlarda büyük oranda yavaşlayabilmektedir. Mecburiyet gibi olmasa da cihaz kullanıcılarının akıllı telefonlarını daha uzun süreli kullanabilmeleri için bakım yapması gerekmektedir. Bunun için Google PlayStore’de cihazınızı temizleyebileceğiniz pek çok uygulama mevcuttur. Bununla birlikte akıllı telefonunuzdaki gereksiz uygulamaları mümkün olduğunda kaldırmanız, gereksiz fotoğraf veya videoları silmeniz gerekmektedir.

Cihaz hafızanız ne kadar dolu olursa akıllı telefonunuz o kadar zayıflayacaktır. Akıllı telefonunuzdaki video ve fotoğrafları hafıza kartınıza aktarmanız cihazınızda alan açılmasını sağlayacak ve belirgin performans artışı gözlemleyeceksiniz. Bunu tek bir uygulama üzerinden de yapabileceğiniz uygulamaları içeriğimizde derledik;

clean master ile ilgili görsel sonucu

1)Clean Master

Bilgisayarlarda ve akıllı telefonlarda en fazla tercih edilen uygulamalardan bir tanesi Clean Master’dir. Google PlayStore’de 1 milyardan fazla kişi tarafından indirilen bu uygulama cihazınızdaki önemsiz dosyaları temizliyor. Telefonunuza girmeye çalışan virüsleri de engelleme eklentisine sahip uygulama, pil ömrünüzü uzatabilmekte.

Clean Master, daha önce sildiğiniz uygulamalardan kalan bütün işlevsiz dosyaları tek bir dokunuşla silmektedir. Ancak uygulama telefonunuzdaki kişisel verilerle bir işlem yapmaz ve onları silmez. Akıllı telefonunuza yüklediğiniz oyunlarda performans artışı özelliği de mevcut. Bunun yanı sıra başkalarının erişmesini istemediğiniz uygulamalar için uygulama kilitleme özelliğini de kullanabilirsiniz.

2)Cache Cleaner-DU Speed Booster ile ilgili görsel sonucu

2)Cache Cleaner-DU Speed Booster

250 milyona yakın indirme sayısına sahip uygulama, Android kullanıcılarının cihaz temizliği için kullanmakta olduğu güvenilir bir programdır. Uygulama üzerinden yapacağınız tek bir dokunuş ile arka planda çalışan sistem programlarının optimizasyonu sağlanır. Uygulama, boş hafıza alanını tespit eder ve cihazda bulunan bütün işlevsiz dosyaları kaldırır. Bir uygulamaya çok az girdiğinizde ve işlemcide çok yer kapladığında da uyarıda bulunur.

Cihazdaki Truvaları tespit eder, şarj durumunu gerçek zamanı görüntüler, yüklenen uygulamalarda virüs olup olmadığını tespit eder.

go speed ile ilgili görsel sonucu

3)Go Speed

Otomatik uygulama başlatmasını engelleyen Go Speed, Android cihazınızın bakım görevini üstlenir. Küçük bir program olmasına karşın, akıllı telefonun arka planında çalışan sinsi programları durdurur. Bellek durumunu kontrol eden Widget kullanımı sağlayan uygulama, sık kullanılmayan uygulamaları yönetir.

power clean apk ile ilgili görsel sonucu

4) Power Clean

2.5 milyona yakın kullanıcı tarafından indirilen Power Clean, küçük ve hızlı temizleme olanağı sağlamaktadır. Cihazınızdaki gereksiz dosyaları temizleyebildiğiniz uygulama, hızlandırma eklentisine sahiptir. Uygulama ücretsiz olarak indirilebilse de, reklamlardan kurtulmak için Premium satın almanız gerekmektedir. Uygulama kilitleme eklentisine sahip cihaz, çift fotoğrafları siler ve cihaz sıcaklığını dengeler.

ace cleaner ile ilgili görsel sonucu

5) Ace Cleaner

Akıllı telefon performans seviyesini en üst raddelere çıkarabilen bir uygulama da Ace Cleaner’dir. Cihaz optimizasyonunu en iyi sağlayan uygulamalardan bir tanesi olmakla birlikte, sık görüntülenenler haricindeki alanları temizleme eklentisi mevcuttur. Otomatik başlayan uygulamaları durdurur ve bildirimleri susturabilmektedir.

hi security ile ilgili görsel sonucu

6)Hi Security

Son olarak antivirüs, güçlendirici ve temizleyici özelliklerine sahip Hi Security’e yer veriyoruz. Uygulama, sezgisel bir şekilde çalışarak virüsleri temizler. Gereksiz dosyaları bularak ön belleği temizleyen Hi Security, hassas uygulamaları kilitleyebilmektedir. Uygulama Wifi güvenliğini de kontrol ederek otomatik hız testi yapabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 18:18

YORUM EKLE

Popüler Haberler