Android Kullanıcılarına Özel Google Asistan

Android kullanıcılarının kullanımına sunulan ve geliştirilmesi beklenen Google Asistan nihayet kademeli olarak sunuldu. Yeni asistan sayesinde tüm Android kullanıcıları pek çok bilgiye erişebilecek.

Android Kullanıcılarına Özel Google Asistan

Google, bir süredir Android kullanıcıları için Asistan uygulaması sunmaktaydı. Türkçe desteğiyle sunulan Google Asistan ile akıllı telefon kullanıcıları saniyeler içerisinde maç sonuçlarını ve hava durumunu öğrenebiliyor. Kullanıcılar saniyeler içerisinde hastaneden randevu bile alabiliyor.

2016 yılında da kullanıma sunulan ancak pek işlevsel olmayan Google Asistan, geliştirilmiş sistemiyle 250’ye yakın özellik sağlayacak. Yol tarifi alabileceğiniz ve arama yapabileceğiniz asistanın yetenekleri de içeriğimizde yer alacak.

Hangi Yeteneklere Sahip?

Google Asistan ile SMS veya Whatsapp mesajı gönderilebilmekte. Aynı zamanda alarm uygulamasına girmeden istenen saate alarm kurulabiliyor ve ulaşım için kolaylık sağlanabiliyor. Asistan ile günün belirli vakitlerine hatırlatıcı oluşturulabiliyor ve alışverişe çıkmadan önce liste oluşturabiliyorsunuz.

Üstelik Google Asistan ile yapılabilecekler sadece takvim ve intenet lokasyonlarıyla sınırlı da değil. Akıllı telefondaki her türlü eylem de asistan yardımıyla yapılabiliyor. Öneğin cihazda kamera, bluetooth veya fener gibi özellikleri asistan ile büyük bir rahatlıkla sağlayabiliyorsunuz.

Android kullanıcılara sunulan bu özellik hem kolaylık sağlıyor hem de güldürüyor. Öneğin asistana bir şiir, fıkra veya masal anlatabilirsiniz. Yalnız kaldığınız anlarda onunla sohbet edebilir, şaka yaptırabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2018, 04:29

YORUM EKLE
YORUMLAR
joellaroche44@gimail.com
joellaroche44@gimail.com - 1 yıl Önce

Andeson


Popüler Haberler