Anlık Mesajlaşmaya İstenmeyen Güncelleme

Dünya'nın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp ile ilgili olarak alınan yeni bir karar kullanıcıları üzdü. WhatsApp durum paylaşımı sekmesinde artık reklam görülecek.

Anlık Mesajlaşmaya İstenmeyen Güncelleme

Kullanıma sunulduğu ilk günden bu yana, çevrimiçi olarak kullanılabilen en kalabalık anlık mesajlaşma aplikasyonu olarak büyük başarılara imza atan WhatsApp'ta yeni bir dönem başlıyor. Facebook'a satılmasından önce ücretli olarak kullanıma sunulan ancak ücretli kullanım periyoduna geçemeden Faceook tarafından satın alındıktan sonra tamamen ücretsiz hale getirilen WhatsApp kullanıcılarına ekstra gelir kaygısı olmayan bir uygulama olma sözü vermişti. Son günlerde ise WhatsApp ile ilgili olarak gündemi çalkalayan bir gerçek ortaya çıktı. Yakın tarihte reklam uygulamasına geçeceği intenette WAbetainfo platformu tarafından iddia edildi.

İddialar Yalanlanmadı

WhatsApp ile ilgili olarak gündeme getirilen durum paylaşımı sekmesinde reklam gösterimi iddialarına kuruculardan yalanlama gelmezken, bu uygulamanın uygulamanın yöneticileri arasında da hizipleşmeye neden olduğu bilgisi paylaşıldı.

Instagram'ı ve WhatsApp'ı satın alarak gücüne güç katan sosyal medya devi Facebook, Instagram'da da hikayeler özelliğinde geçiş yaparken reklam göstermeye başlamıştı. Reklamlar sıklıkla akıllı telefon kullanıcılarının uygulama deneyini zayıflatması yönünden eleştiriliyor olmasına rağmen, WhatsApp'ta bu tarz bir ek gelir sağlayacak uygulamanın yapılmaya başlamasına tepkiler çığ gibi büyüyecek gibi görünüyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 02:23

YORUM EKLE

Popüler Haberler