Apple Airpods’a Rakip Çin’den Çıktı

Xiaomi, Apple’nin dünyaca ünlü kablosuz kulaklığı Airpods’a yeni kulaklığıyla meydan okuyacak. Ortaya çıkan yeni kulaklığın Wireless Earphones olduğu öğrenildi.

Apple Airpods’a Rakip Çin’den Çıktı

ABD merkezli teknoloji devi Apple, Çinli üretici Xiaomi ile büyük bir rekabet içerisinde. Xiaomi, son yıllarda ürettiği akıllı telefonlarla Apple’nin ürettiği akıllı telefonlarla kıyasıya bir rekabet ortamı yaratmıştı. Şimdilerde ise Çinli üretici Xiaomi, aksesuar konusunda Apple’ye rakip olmaya hazırlanıyor. Apple’nin dünyanın dört bir yanında ilgi gören kablosuz kulaklığı Earpods’a yeni rakip geldi.

Xiaomi, Mi True Wireless Earphones ile sadece müzik dinleme değil, çağrıları cevaplama ve müzik durdurma işlemleri de yapılabilecek. Kulaklık, tek şarj ile 3 saate kadar kullanım sunacak gibi iddialar atılmakta. Ancak cihazın kutusuna yerleştirilmesi halinde 10 saatlik ek kullanım olabileceği konuşuluyor.

Bluetooth 4.2 İle Kullanıma Sunulacak

Bağlantı konusunda hassas olan Xiaomi, problem yaşanmaması adına Bluetooth 4.2 versiyonunu sunuyor. Ana mikrofon, kulaklığın hemen altında yer alacak. Sesin net olarak algılanması ve gönderilebilmesi için gürültü engelleyici ikinci mikrofona da yer verildiği görülebilir. Şart kutusunda USB girişi ve bir adet buton mevcut.

Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan Mi AirDots Youth Edition da kullanıcıların ilgisini çekti. Ancak tasarım olarak beklentinin altında kalan bu ürüne karşın Xiaomi Wireless Earphones’i üretecek.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 14:31

YORUM EKLE