Apple'ın 4.8 inç Büyüklüğünde ki Küçük Ekran Telefonu iPhone XE

Apple kullanıcılarının küçük ekran talebine cevap vermek isteyen firma 4.8 inç büyüklüğünde ki küçük ekran telefonu iPhone XE'yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Apple'ın 4.8 inç Büyüklüğünde ki Küçük Ekran Telefonu iPhone XE

Apple'ın iPhone SE 2‘nin kesin tanıtılacağı düşünülürken son etkinliklerinde cihaz tanıtımını yapmaması kullanıcıların iPhone SE 2 beklentilerini sona erdirdi.

4 inçlik bir ekranın günümüz şartlarında kullanım açısından yeterli olmayacağı bir tartışma konusu. Fakat, ortaya sunulan yeni bir raporda Apple’ın aslında iPhone XE olarak adlandıracağı yeni bir telefon üzerinde çalıştıklarını öne sürüyor.

Küçük ekranlı iPhone olarak tanıtılacak olan bu telefonun, 4.8 inç büyüklüğünde ve OLED ekrana sahip olacağı belirtiliyor. iPhone XS ile benzer bir tasarıma ve Face ID‘ye sahip olması beklenilen telefonun en büyük farkı ise kasasında olacak.

iPhone 8‘den bu yana kullanılan cam arka yüzeyin yerini standart alüminyum kasa alacak. Apple A12 Bionic’den güç alan telefon arka tarafında 12 Megapiksel çözünürlüğünde f/1.8 diyaframa sahip kamera bulunduracağı belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 00:38

YORUM EKLE

Popüler Haberler