Apple İntel İle Olan Sözleşmesini Yıl Sonunda Fesh Edecek!

Apple Başkan Yardımcısı Johny Srouji, yeni iPhone'lar hakkında flaş bir açıklamada bulundu. Srouji, yeni iPhone'ların modem üretimi için Intel ile yapılan anlaşmanın yıl sonunda feshedileceğini duyurdu.

Apple İntel İle Olan Sözleşmesini Yıl Sonunda Fesh Edecek!

Geçtiğimiz yıl Qualcomm ile iş akdine son veren Apple, yeni iPhone'larda modem üretimini Intel'e emanet etmişti. Teknoloji devi son günlerde almış olduğu karar ile yeni iPhone modellerinin dışa bağımlılığının azalacağını duyurdu. ,

Intel ile Apple arasında iş sözleşmesinin kamuoyuna duyurulmasından kısa bir süre sonra iki firmanın ortaklığının sürmeyeceği öne sürülmekteydi. Apple'nin iş sözleşmesini feshedip kendi modemini üretme kararı aldığı da medyaya yansımıştı.

Apple Yetkilisi İddiaları Doğruladı

Apple Başkan Yardımcısı Johny Srouji son ayların en çok tartışılan modem üretimi konusu hakkında konuştu. Srouji, Apple'nin kendi modemini üretmeye başlayacağı iddialarının doğru olduğunu kaydetti. Modem üretimi konusunda çalışmaların sürdüğünün altını çizen Srouji, 2020 ve 2021 yıllarında piyasaya sürülecek iPhone modellerinde Apple modemlerinin kullanılacağını aktardı.

Bu yıl içerisinde tanıtılacak iPhone modellerinde Intel modemlerinin kullanılacağı ancak iş sözleşmesinin yeni iPhone'lar piyasaya girdikten sonra feshedileceği ifade ediliyor. Böylelikle iPhone'ların dışa bağımlılığı azalacak ve Apple marka akıllı telefon fiyatlarının düşebileceği ön görülüyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 15:03

YORUM EKLE