Apple iPhone 7 ve 7 Plus Red Modeli New York’ta Piyasaya Sürüldü

Teknoloji devi Apple’nin iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a özel olarak yayınladığı Red Special Edition serisi bugün New York’ta resmen satışa sunuldu.

Apple iPhone 7 ve 7 Plus Red Modeli New York’ta Piyasaya Sürüldü
Teknoloji devi Apple’nin AIDS’e farkındalık yaratabilmek için piyasaya özel olarak sürülecek olan iPhone 7'yle iPhone 7 Plus Red modeli New York’ta resmen piyasaya sürüldü. AIDS hastalığıyla karşı karşıya olan bireyler için oluşturulan Global Fund’a da bu cihazı satın alarak destek çıkılabileceği bilgisi yetkililerce aktarılan bilgiler arasında yer almakta. Şuanda büyük bir hızla teknoloji gelişmeye devam etmekte. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte sağlık anlamında elde edilen başarılarda da doğrudan bir artış söz konusu. Ancak ne yazık ki bu süreçte HIV virüsünün tedavisi konusunda kesin bir çözüm söz konusu değil. Hatta umutsuz vaka olarak görülen bu hastalık, pek çok kişinin hayatını almaya devam etmekte.

Cihazın Normal iPhone’lerden Performans Olarak Hiçbir Farkı Yok

Apple’nin izlediği farklı bir satış stratejisinin yanı sıra aynı zamanda iyi niyette barındıran Red serisi, normallerinden farksız olduğunu da belirtmek gerekiyor. Bu da normal bir iPhone 7’nin iPhone 7 Red serisinden hiçbir şekilde farkı olmadığını da işaret etmekte. Hem farklı renk tasarımlı bir akıllı telefona sahip olmak isteyenler hem de Global Fund’a destek olmak isteyenler doğrudan bu cihaza yönelmekte.

Cihazlar İlk Günden Yoğun Bir İlgi Gördü

İstatistiksel olarak aktarılan veriler arasında Çin’den şuana kadar kırmızı iPhone 7'ye 350 bin kayıt gerçekleştirildiği bilgisi aktarılmakta. Ülke için kırmızı renk çok ciddi bir anlam ifade etmekteyken, Apple’nin böyle bir girişimde bulunması ve böyle bir satış stratejisi oluşturması büyük bir tesadüf oldu.

Fiyatları da Şuanda Ortaya Çıkmış Durumda

Bu farklı renk tasarımlı iPhone’lerin 128 GB ve 256 GB modelleriyle piyasaya sürüleceği aktarılmakta. Bununla birlikte bu cihazların 4.299 Türk Lirası’ndan başlayan fiyatlarla teknoloji severlerle buluşacağı bilgisi de aktarılan bilgilerin arasında yerini alıyor. 
Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2017, 18:01

YORUM EKLE