Apple Kullanıcılarına Yepyeni Bir iOS Deneyimi Sunacak

Her yıl yaz aylarının sonunda yeni işletim sistemi geliştirmesini tanıtan ve güz aylarında kullanıma sunan Apple, iOS 12 ile kullanıcılarına özel bir deneyim yaşatacak.

Apple Kullanıcılarına Yepyeni Bir iOS Deneyimi Sunacak

Dünya teknoloji devleri arasında adını altın harflerle zirveye yazdıran ve uzun yıllar iPhone serisi ile akıllı telefon kolunu, iPad serisi ile tablet kolunu ve MacBook serisi ile de bilgisayar kolunu domine eden Apple, yeni işletim sistemi güncellemesi için geri sayımı başlattı. iOS 11 ile oldukça karizmatik bir arayüz sunan Apple, iOS 12'de iOS deneyimini bir kaç adım daha öteye taşımayı hedefliyor. Yeni sürüm ile ilgili olarak teknoloji gündemine taşınan bazı bilgiler ve özellikler başta iOS kullanıcılarını memnun etmesede bazı kullanıcıları şimdiden heyecanlandırıyor. Bu özelliklerden bazıları;

-iOS 12 ile genel anlamda arayüz ve modül geliştirmelerine değil daha çok güvenlik ve performans iyileştirmelerine odaklanılmış.

-Beta sürümü deneyen kullanıcılar iOS 12'nin daha az batarya tüketimi ile büyük bir avantaj sağladığını aktarıyor.

-Yeni işletim sisteminde iki faktörlü kimlik doğrulama işlemi için artık kullanıcılar ilgili arayüzden mesajşara geçiş yaparak kodu almak zorunda kalmayacaklar. Telefon ilgili doğrulama kodu ekranını kişinin ekranına getirecek ve kullanıcı direk kopyalayıp yapıştırabilecek.

-iOS 12'nin iPhone 5S'ler için gelmeyeceği düşüncesi sıklıkla paylaşılmaktaydı ancak bu olmayacak ve tüm 5S ve üzeri tüm iPhone kullanıcıları iOS 12'den faydalanabilecek.

-Kritik bir detay ise iOS 12'nin iPhone 5S serisi de dahil olmak üzere yüklendiği tüm telefonlarda %50 oranında bir performans artışı sağlayacak. Bu sayede cihazın donanımları daha etkin ve verimli bir şekilde çalışırken, uygulama stabilizasyonundan da faydalanılabilecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 18:48

YORUM EKLE

Popüler Haberler