Apple MacBook Air modellerini ana kart arızası nedeni ile geri çağırdı!

Apple’ın 2018 senesinde satmış olduğu Macbook Air cihazlarında anakart arızası saptandı. Firma bu arızayı kabullendi ve gerekli işlemlere başladı. Apple, Macbook Air Cihazlarını Geri Topluyor! İşte ayrıntılar…

Apple MacBook Air modellerini ana kart arızası nedeni ile geri çağırdı!

Apple, Macbook Air Cihazlarını Geri Topluyor!

2018 senesinde üretilmiş olan Macbook Air cihazlarında yaşanan anakart sorununun Apple tarafından kabul edilmesi ile birlikte cihazlar toplanmaya başlandı.

Problem bazı kullanıcıların büyük sorunlar yaşamasına sebep oldu. Bu sorunlar hakkında birçok şikayet alan Dünya devi firma Apple, bu Macbook Air cihazları için hiçbir ücret talep etmeen değişim yapacağını açıkladı. Sorun yüzünden mağdur olan kullanıcılara firma tarafından bir mail gönderilecek ve değişimin ücretsiz olarak yapılacağı anlatılacak. Siz de bu sorundan muzdarip iseniz ve Apple size mail göndermediyse, bireysel olarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Problemin yaşanmasına sebep olan arızanın niçin ortaya çıktığı bilinmezken, ücretsiz olarak değişim işlemlerinin yapılabilmesi satın alma tarihinden itibaren 4 sene boyunca yapılabilecektir. Bu da demek oluyor ki 3 sene sonra aynı sorunu yeniden yaşamanız halinde firma sizin için değişim uygulamasını yapmayacak.

Anakart yüzünden sorun yaşamanız halinde Apple’ın Destek sayfası üzerinden firma ile iletişime geçebilirsiniz ve başvuruda bulunabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 14:16

YORUM EKLE

Popüler Haberler