Apple, Teknoloji Dünyasında Beklenen Bombayı Patlattı

Dün gerçekleştirilen Apple'ın yeni ürün lansmanı ile beraber uzun süredir merak edilen yeni iPhone modelleri görücüye çıktı. Apple bu defa çok ileri gitti.

Apple, Teknoloji Dünyasında Beklenen Bombayı Patlattı

Dünya teknoloji devi Apple, uzun süredir merakla beklenilen yeni iPhone modellerinin lansmanını dün akşam Türkiye saati ile 20:00'da Steve Jobs Theatre salonunda gerçekleştirdi. İki yeni iPhone'un tanıtıldığı lansmanda Apple'ın serinin devamı niteliğindeki iPhone 8'i ve 10. yıla özel olarak ürettiği iPhone X tanıtıldı. Dünya çapında çok sayıda müşterisi bulunan firma, yeni cihazları ile teknoloji dünyasında bomba etkisi yarattı.

iPHONE X TÜM SINIRLARI ORTADAN KALDIRIYOR

Apple'ın iPhone'un 10. yılına özel olarak tasarladığı iPhone X adlı modeli görenleri şaşkınlığa uğrattı. Apple'ın daha önceki hiçbir tasarımına benzemeyen cihaz ana ekran tuşuna sahip değil ve cihaz neredeyse çerçevesiz olarak tasarlanmış. iPhone X'in en çok dikkat çeken özellikleri genel olarak görsel yönden oldu. Zira cihaz 1.000.000:1 ölçekte görüntü kalitesi sunuyor. 5.8 inç OLED ekranı bulunan cihaz 174 gram ağırlığa sahip. Kablosuz şarj özelliği bulunan iPhone X şimdiden çok yoğun bir ilgi ile karşılaştı. Apple A11 Bionic işlemciye sahip cihaz, nöral fonksiyonları ile yapay zeka gücünü bir adım ileriye taşıyor. Yüz tanıma sistemi ile yüzünüzdeki 30 bin gizli noktayı tarayan ve anında tüm derinlikleri ile yüzünüzü tanıyan Face ID özelliği de iPhone X'te yer alıyor. iOS 11 ile birlikte gelecek olan cihazın yüksek donanım gücü ile iOS hiç bu kadar kolay ve kullanışlı olmamıştı.

iPHONE 8, SERİNİN EN İYİSİ OLMAYA ADAY

iPhone serisinin 8. göz bebeği olan iPhone 8'de lansmanda tanıtıldı. Her ne kadar iPhone X'in gölgesinde kalmış olsa da özellikleri ile iPhone serisinin şimdiye kadarki en gelişmişi olmaya aday olan iPhone 8'de tasarımı ile dikkatleri üzerine topladı. Kamera özelliklerinin limitlerini tamamen kaldıran iPhone 8 ile birlikte S serisi de bozulmuş oldu. Plus editionu ile beraber tanıtılam iPhone 8, iPhone 7'den tasarım olarak çok ileriye gitmemiş olsa da teknik olarak oldukça başarılı bir profil çiziyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 11:02

YORUM EKLE