Apple Watch akıllı saatlerinde ki Walkie-Talkie uygulamasında güvenlik açığı

Apple Watch için geliştirilen ve kullanıcıların telefon rehberinden ekledikleri arkadaşları ile kolayca iletişime sağlayabildikleri Walkie-Talkie uygulaması güvenlik açığı nedeniyle kullanıma kapatıldı.

Apple Watch akıllı saatlerinde ki Walkie-Talkie uygulamasında güvenlik açığı

Apple'ın ürettiği akıllı saati Apple Watch için üretilen Walkie-Talkie uygulamasında güvenlik açığı tespit edildi. Kullanıcıların kalabalık bir ortamda tek bir dokunuşla karşısındakiyle iletişim kurmasına olanak sağlayan  bu uygulama, güvenlik açığı barındırdığı gerekçesiyle kullanıma kapatıldı.

WiFi ve hücresel bağlantı üzerinden iletişimi sağlayanWalkie-Talkie uygulaması aktif durumdayken iPhone üzerinden kullanıcıların uzaktan dinlenebilmesinin mümkün olduğu belirlendi.

Şirket konuyla ilgili bir açıklama yaptı ve uygulamanın geçici olarak kapatıldığını, sorun kaynağının tekrar düzeltilmesi ile birlikte Walkie-Talkie'nin tekrar aktif hale geleceğini kaydetti.

iOS 12 ve watchOS 5 ile birlikte kullanıcıların hayatına giren Walkie-Talkie uygulamasının güvenlik açığından kaç kullanıcının olumsuz etkilenip etkilenmediği bilinmiyor.


 

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2019, 10:03

YORUM EKLE

Popüler Haberler