Apple Yine Farkını Ortaya Koydu

Zirve koltuğunun tadını çıkaran ve yıllardır ilgi odağı halinde olan teknoloji devi Apple, en yakın rakibi olan Güney Kore merkezli Samsung’u adeta 5’e katlayarak devliğini konuşturdu;

Apple Yine Farkını Ortaya Koydu
Ürettiği akıllı cihazlarla adeta mobil piyasaya devrim yapan teknoloji devi Apple, yine büyük başarılara imza atmaya devam ediyor. Üretilen akıllı telefonların dünyanın dört bir yanından ilgiyle kullanılıyor olması firmayı küresel anlamda üst düzey boyutlara taşımakta. Cihazların kişiyi özel bir hissiyata kaptırması ve bununla birlikte her yılda da başarıların önyüzü olmayı başaran Apple, ne kadar büyük bir firma olduğunu bir kere daha gösterdi.

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’a oranla çok daha şanslı olan Apple, yine fark atmayı bildi. Ezeli rakibi olarak görülen Samsung’u en az 5’e katlamayı bilen başarılı firma, bunun gururunu yaşıyor. Geçtiğimiz yıl üretilen Galaxy Note 7 ile beklediğini bulamayan firmanın kayıpları göz ardı edilecek gibi değildi. Firmayı ciddi anlamda sıkıntıya sokan ve teknoloji severlerin firmaya olan güvenini sarsan bu cihaz firmanın defalarca mahkeme karşısına çıkmasına sebep oldu. Büyük gelirler elde etme planları yapmaktayken bir anda böyle bir durumla karşılaşan firmanın büyük başarılara ev sahipliği yapamayışı da kaçınılmaz oldu.

Firma Adeta Ters Köşe Oldu

Ürettiği amiral gemisini üst düzey performans özellikleriyle piyasaya süren ve bunun yanı sıra şık tasarımıyla kendisine adeta aşık ettiren amiral gemisi, firmanın başarını beladan bir türlü çıkarmadı. Cihaz kullanıcılarının cihazlarının patladığı şikayetiyle firmaya başvurması, kullanıcıların firmaya olan güvenini azalttı. Bu durum da akıllı telefon piyasasında rekabet içerisinde olan bütün firmaların işine yaradı.

Samsung Hariç Çoğu Firma Başarılara Ev Sahipliği Yaptı

Geçtiğimiz yıl iPhone 7’yi piyasaya süren Apple, önemli başarılara ev sahipliği yapmıştı. 6S’i andıran özellikleri bulunan ancak çok daha başarılı bir amiral gemisi olan bu cihaz Apple’yi rahatlatmıştı. Bunun yanı sıra teknoloji devi olan Huawei de özellikle de P serisinden çıkardığı akıllı cihazlarla dünyanın dört bir yanından ilgi görmüştür. Bu durum özellikle de teknoloji devleri arasında yeni yeni adım atmakta olan firmanın ekmeğine yağ sürdü.
Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2017, 15:52

YORUM EKLE