Apple'da Artık Bir Ürün Daha Üretilmeyecek

Apple her yıl gerçekleştirdiği ürün tanıtım lansmanı sonrasında, bir önceki ürün segmentindeki cihazlarının üretimini durdurmasıyla biliniyor. Bu kapsamda firma bir ürününün daha üretimine son verdi.

Apple'da Artık Bir Ürün Daha Üretilmeyecek

Her yıl binlerce yeni teknolojik cihaz, donanın ve yazılım geliştirmeleri hayatımıza girmeye devam ediyor. Özellikle kullanıcıların sıklıkla tercih ettikleri akıllı telefon kategorisindeki ürünlerin, her geçen gün yeni bir gelişim ve özellikle hayatımıza girdiği aşikardır. Bu anlamda dünya devi teknoloji firmaları birbirleri ile rekabette bir adım daha ileriye gidebilmek için ürettikleri yeni ürünlerde çığır açan özelliklere yer verirken, bir önceki segmentteki ürünlerini ise piyasadan çekmeye ve üretimlerini durdurmaya karar veriyorlar. Son dönemde piyasaya giren akıl almaz teknolojilere sahip cihazların, bir önceki segmentleri bu anlamda artık üretilmiyor ve piyasada kalanların satışları ve kullanımları devam ediyor. Ancak firmalar piyasada kalan bu ürünlere de destek vermeyi belirli bir süreye kadar devam ediyorlar.

APPLE BİR ÜRÜNE DAHA ARTIK SEPETİNDE YER VERMEYECEK

Dünya teknoloji devi Apple 12 Eylül 2017'de büyük bir lansman ile yeni cihazlarını kullanıcıları ile buluşturdu. Bu kapsamda iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve Apple Watch 3'ü tanıtan firma bir kez daha teknoloji dünyasına sert bir giriş yapacağını belli etti. Firmanın oldukça üst düzey teknolojik özellikleri bir araya getirdiği ve bu anlamda rakipleri ile arasına fark koymaya kararlı olduğu anlaşılırken, teknoloji dünyasında yer alan eski ürünlerini de artık üretmeyecek.

iPhone 8 ve 8 Plus'ın tanıtımıyla beraber Apple resmi olarak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus üretimini durdururken, Apple Watch 3'ün tanıtılması ile beraber Apple Watch 2'nin de üretimi durduruldu. Firma yeni teknolojik özellikleri ile yeni cihazlarına odaklanarak piyasada daha çok bu cihazlarına odaklanacak. Kasım ayı itibariyle satışa sunulacak olan cihazların bu tarihe kadar son denemeleri gerçekleştirilecek ve geliştirmeler tamamlanarak kullanıcılar ile buluşturulacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2018, 12:10

YORUM EKLE