Araç takip sistemi nedir, nasıl kurulur?

Şirketlerin sahalarda olan araçlarını çeşitli sebeplerle takip edebilmek amacıyla araçlarına taktıkları araç takip cihazları için birçok seçenek bulunuyor. Saha işlerinin yaygınlaşması ile birlikte, gerek kamu şirketleri, gerekse özel şirketler araçlarını araç takip sistemleri aracılığıyla takip ediyor. İşte araç takip sistemi kurulum aşamaları.

Araç takip sistemi nedir, nasıl kurulur?

Günümüzde birçok şirket ofis içi departmanlarda çalışan personellerinin yanı sıra çalışma alanı ‘saha’ olarak adlandırılan personellere de sahip. Saha çalışanları, şirketlerin müşterileri için oluşturduğu bir birim olmaktadır. Bu tarz müşteriler için çalışan personellere verilen araçlar, şirketler tarafından çeşitli nedenlerle takip edilebiliyor. Bu nedenle araçlara ‘Araç Takip Sistemi’ kuruluyor.

Araç Takip Sistemi Nasıl Kurulur?

  1. Araç takip sistemş kullanan araçların artış göstermesi nedeniyle bu işi yapan birçok firma bulunmaktadır.
  2. Yaptığınız araştırmalar sonucunda seçtiğiniz firmadan alacağınız araç takip hizmetini kullanabilmek için, firma size akıllı cihaz ve bilgisayarlar üzerinden araçlarınızı takip edebilmek için kullanıcı adı ve şifre oluşturacak. 
  3. Kaç adet araç takip sistemi alındıysa takip için gerekli olan ‘M2 data sim kart’ alınması gerekiyor.
  4. Sim kartınızı araç takip cihazına yerleştirdikten sonra cihazı açın. Sim kart şifresiz olmalıdır. 
  5. Cihaz, aracın direksiyon bölgesi altlarında, görünmeyen bir kısımda olmalıdır.
  6. Cihaz üzerinden gönderilen verileri, sunucular işleyerek, size araçlarınızın konumlarını aktarır. 
  7. Araç takip cihazlarının şirketler için maliyeti, anlaşma yapılan şirketlere göre değişmekte olup, sim kartın ait olduğu operatör ve yıllık sunucu ücretlerinden oluşmaktadır.
Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2019, 13:04

YORUM EKLE

Popüler Haberler