Bilgisayar ile Instagram’a Fotoğraf ve Video Yüklemenin 4 Pratik Yöntemi

Bilgisayarınız ile İnstagram'a nasıl fotoğraf ve video atabileceğinizi merak ediyor musunuz? Öyleyse aşağıda bulunan yazımızı okuyun ve İnstagram'a bilgisayarınızdan nasıl post atabileceğinizi öğrenin.

Bilgisayar ile Instagram’a Fotoğraf ve Video Yüklemenin 4 Pratik Yöntemi

Bilgisayar Üzerinden İnstagram’da Post Paylaşmanın Yöntemleri

Hepimizin aklından bir kere geçmiştir, ‘‘Bilgisayardan instagrama girilebiliyor da neden fotoğraf ya da video paylaşılmıyor?’’ sorusu. Bunun aslında mümkün olduğunu söylesek…

İnstagram yalnızca telefon ya da tabletlerden kullanılmak üzere tasarlanmış bir aplikasyondur. Fakat bilgisayarlar üzerinden de erişim sağlanabilmektedir. Bilgisayarınızın aracılığı ile İnstagram hesabınıza post atmak istiyorsanız bunun için birkaç farklı yöntem kullanabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere bilgisayar aracılığı ile İnstagram hesabınıza nasıl fotoğraf ve video atabileceğinizi anlatacağız.

2018 senesinde sosyal medyanın vazgeçilmez isimlerinden olan ,İnstagram, paylaşımda bulunma sürecine destek olarak birkaç API duyurdu. Bu yardımcı programlar ile İnstagrama zamanlama ayarı yapılmış fotoğraflar bile atılabilmekte. Bu şekilde kurumsal şirketler, ileriki zamanlarda yapacakları paylaşımları önceden ayarlayabiliyorlar.

İnstagram anlık fotoğrafların yüklenildiği bir uygulama olsa da, kullanıcılar ‘‘throwback’’ etiketleri ile geçmişte çekildikleri fotoğraf ve videoları da bu platformda paylaşıyorlar. Bilgisayarlarında bulunan video ve fotoğrafları yine bilgisayarları üzerinden paylaşmak istiyorlar. Bu fotoğraf ve videoların paylaşılmasında bilindik bir yöntem var elbette. Bilgisayarınızdaki görüntüleri mail yoluyla ya da ara kablo aracılığı ile telefonunuza aktarıp İnstagram’da paylaşabilirsiniz. Fakat biz bu yazımızda direkt olarak bilgisayar üzerinden gönderi paylaşmak üzerinde duracağız.

Konumuza geçmeden evvel sizleri bir konuda uyarmamız gerekiyor. İnstagram yapılışı gereği cep telefonları ve tabletlerden girilerek kullanılması gereken bir uygulamadır. Paylaşım yapılırken 3. Parti yazılımların kullanılması İnstagram ekibini çok sinirlendiriyor. Bir noktaya kadar bu programların kullanılmasına izin veriliyor fakat dozunu kaçırırsanız siz de bazı yaptırımlar görebilirsiniz.

4-) Tarayıcı İle İnstagrama Post Atma

İntenet tarayıcınızdan İnstagram’a giriş yapmanız durumunda site size yalnızca bazı aksiyonlara girmenize izin verecektir. Yorum atabilir, beğeni atabilir, postları görebilirsiniz. Kimi tarayıcılarınsa İnstagram’ı bilgisayardan açmışsanız bile mobil versiyon olarak açabilme gibi hünerleri vardır. Bu hünerlerden faydalanmak için genel olarak bir takım eklentileri download etmeniz gerekmekte.

En çok adından söz ettiren tarayıcı Google Chrome’da %100 ücretsiz bir şekilde kullanılma imkanı sunulan ‘‘Destkop for Instagram’’ eklentisini indirerek bilgisayarınız üzerinden paylaşım yapmaya başlayabilirsiniz.

3-) Mac İle İnstagrama Post Atma

Yalnızca Mac cihazlarında kullanımına izin verilen ‘‘Flume’’ full özellikli bir İnstagram yardımcısıdır. Bu ek paket yardımı ile hesabınıza fotoğraf atabilirsiniz. Bunun yanında yalnızca tek hesaba da değil birden çok hesaba da erişim sağlayabilirsiniz. Uygulamanın paralı seçeneğinde atacağınız fotoğraf laraefekt ekleyebilme imkanı da sunuluyor.

2-) Deskgram İle İnstagram’a Post Atma

Hem bilgisayar ile hem de Mac cihazlarında çalıştırılabilen Deskgram uygulaması, belirli bir ücret karşılığında hizmete veriliyor. Yalnızca 3 dolar ödeyerek sahip olabileceğiniz uygulama sayesinde bilgisayarınız aracılığıyla yalnızca fotoğraf atma imkanı kazanmıyorsunuz, video da paylaşabiliyorsunuz.

1-) Bilgisayarda Emülatör İle İnstagram’a Post Atmak

İnstagram’a bilgisayar aracılığı ile post atmanın bir diğer yöntemi de bilgisayarınıza emülatör kurmanızdır. Bu emülatör bilgisayarınızda Android işletim sistemini çalıştırmanızı sağlayan bir uygulamadır. Windows için en çok tercih edilen emülatör BlueStacks App Player’dır. Bu uygulama sayesinde bilgisayarınızda yalnızca İnstagram’ı değil diğer mobil uygulamaları da çalıştırabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 22:29

YORUM EKLE