Bilgisayarım Hangi Oyunları Kaldırır? Minimum Sistem Gereksinimi Ne Anlama Gelir?

Bilgisayarınızın sistem özelliklerinin oynayabileceğiniz oyunlar için yeterli olup olmadığını sorgulayabilmeniz için pek çok yöntem mevcut. İçeriğimizde sistem gereksinimleri bilgileri için izleyebileceğiniz basamakları derledik.

Bilgisayarım Hangi Oyunları Kaldırır? Minimum Sistem Gereksinimi Ne Anlama Gelir?

Yeni çıkan oyunlarda kullanılan grafik detaylarının artması sebebiyle mevcut bilgisayarlar yeni oyunları çalıştıramıyor olabilir. Bilgisayarın donanım özelliklerinin yeterli olmaması sebebiyle ve oyun dinamiklerinin çok daha başarılı olması da bir diğer etken. Böyle olunca da bilgisayar kullanan pek çok kişi bilgisayarının hangi oyunları kaldırabileceğini araştırmaya başladı. Çünkü yeni bilgisayar satın alırken bilgisayar ile hangi oyunların oynanabileceği de araştırılıyor.

Bilgisayar Oyun Kontrolleri Nasıl Yapılabilir?

Bilgisayarınızın kaldırabileceği oyunları öğrenebilmek için oyunun ismini yazıp minimum sistem gereksinimlerini aratmanız doğru olacaktır. Çünkü oyun üreticileri çoğu zaman oyunun oynanabilmesi için gereken en asgari sistem gereksinimlerini de duyurmaktadırlar.

Minimum Sistem Gereksinimi Ne Anlama Gelir?

Minimum sistem gereksinimi, oyunun oynanabilmesi için bilgisayarda mevcut olması gereken minimum özelliklerdir. Bilgisayar donanımı oyun için talep edilen gereksinimlerden düşük ise oyun çalışmayacaktır.

Maksimum sistem gereksinimi ise bunun tam tersine oyunun en yüksek grafik ayarlarıyla oynanabilmesi için istenen sistemdir. Eğer bireyin oyun için istenen en yüksek seviyedeki donanımsal özelliklerle donatılmış bir bilgisayara sahip ise oyunu en iyi görüntü kalitesiyle oynayabilir.

Web sayfaları üzerinden oyunun gereksinimlerini araştırmak yerine Can Run iT sistemi üzerinden otomatik olarak sorgulama işlemi yapabilirsiniz. https://www.systemrequirementslab.com/cyri sayfası üzerinden bilgisayar sisteminizle oynayabileceğiniz oyunları görüntüleyebilirsiniz.

Can Run İT Nasıl Çalışır?

Sayfaya giriş yaptıktan sonra ilk bölüme açılacağını merak ettiğiniz oyunu girmeniz gerekmektedir. Bir sonraki kısımda ise Can You Run İt butonuna tıklayarak kısa bir tarama sonrasında oyunu oynayıp oynayamayacağını görebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 15:11

YORUM EKLE

Popüler Haberler