Bilinmeyen ve spam aramaları engelleme iOS 13 ile mümkün olacak

Apple'nin yeni güncellemesi IOS 13 ile bilinmeyen ve spam aramaları engelleme mümkün olacak. IOS 13 yeni özelliğiyle spam aramalar susturulabilecek. İşte yeni güncellemeyle birlikte cihazda aktif olacak diğer özellikler.

Bilinmeyen ve spam aramaları engelleme iOS 13 ile mümkün olacak

Apple’nin yeni işletim sistemi IOS 13’te bilinmeyen ve yığın olarak arama önüne ileri düzeyde geçilebilecek bir güncelleme getirileceği belirtiliyor. Güncellemeyle birlikte spam aramaları susturma özelliği getirildi ve bu özelliğin IOS 13 güncellemesini alan IOS kullanıcılarının kullanacağı belirtiliyor.

IOS 13 Yeni Özellikleri

IOS 13’ün bilinmeyen bir özelliği olarak spam aramaları otomatik olarak susturabilmek için cihaz ana menüsünden Ayarlar’a gidilmesi ve Ayarlar ekranındaysa Telefon’a tıklayarak burada giden ve gelen aramalarla ilgili birçok düzenleme yapılabilmekte. Spam aramalarının önüne geçebilmek için IOS 13 güncellemesinde yepyeni bir özellik olarak Bilinmeyen Aramaları Sessize Al başlığının yanındaki sekmeye tıklayarak buton etkin hale getirilebilir.

Yeni özellik;

Ayarlar – Telefon sekmesinden açılabilmektedir. Eğer burada sekmeden açılamıyorsa IOS 13 işletim sistemini kurmanız gerekmektedir. Telefonda Ayarlar bölümüne gidilmesi ve daha sonra Genel – Yazılım Güncelleme adımı takip edildikten sonra bekleyen bir IOS güncellemesi yapılmalıdır.

ıos 13

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 19:07

YORUM EKLE