BİM'in Başı Apple'la Dertte!

ABD ile döviz kuru gerginliği devam ederken, BİM tarafından Apple ürünlerinin mağazalarda satışı durduruldu, Apple ise satılan ürünlerin sahte olduğunu açıkladı.

BİM'in Başı Apple'la Dertte!

Türkiye son 3 aylık periyod içerisinde döviz kurları ile yoğun bir şekilde test edildi. Amerika Birleşik Devletleri ile ilişkilerin gergin ilerlediği bu süreçte dolar bir hayli yükselirken, vatandaşlar Amerikan mallarından uzaklaşarak, yerli mallara yönelmeyi tercih etti. Hal böyle olunca birçok firma Amerika Birleşik Devletleri'nin Türkiye'de en popüler markası olan Apple'a ambargo koydu. BİM bu firmalardan birisi olurken, yakın tarihte uygun fiyatlı Apple aksesuar ve ürünleri satan firma, bir anda Apple ürünlerini mağazalarında satışa çıkarmama kararı aldı. Bu karar Apple yönetiminin dikkatini çekerken, firma BİM'in sattığı ürünler üzerinde inceleme yaptı ve bir skandal ortaya çıktı...

SAHTE ÜRÜN SATILIYOR

Apple'ın BİM tarafından satılan aksesuar ve diğer ürünler üzerinde gerçekleştirdiği araştırmalara göre; mağazalarda satışa sunulan uygun fiyatlı ürünler sahte. Bu durumu BİM'e ihtar çekerek bildiren Apple, BİM'in satışları durdurmasının yanında bu ürünlerin nereden temin edildiğini bildirmesini istedi. Uzmanlar ise BİM'den alınan bu sahte aksesuar ve araçların prizlerde kullanıldığında yangına sebep olabileceğini açıkladı. Konu ile ilgili olarak BİM yönetiminden henüz bir açıklama gelmedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 00:49

YORUM EKLE