Casper VIA G3 Teknik Özellikleri ve Fiyatı! Casper, VIA G3 Satışa Çıktı!

Casper yeni telefonunu satışa sundu! Casper, VIA G3 ile orta sınıf telefonlar arasına bir yenisini daha ekledi. Özellikleri ile alınabilecek telefonlar arasında bulunan VIA G3 büyük ekranı ile kullanıcılar tarafından beğeniliyor...

Casper VIA G3 Teknik Özellikleri ve Fiyatı! Casper, VIA G3 Satışa Çıktı!

Casper VIA G3 Teknik Özellikleri

Casper, akıllı telefon yolunda bir adım daha attı. Orta sınıf telefonlar arasında büyük iddiası bulunan bu telefon 3 Ocak 2019 tarihinde resmi olarak tanıtılmıştı.

Telefonun fiyatının 1599 TL gibi bir rakama sahip olması sebebi ile hem uygun fiyat hem de iyi bir performans arayan kullanıcıların bu telefonu incelemesi gerektiğini söyleyebiliriz.

Ekran Özellikleri

Son dönemde telefon firmaları ortaya koydukları cihazlarında büyük ekranlar kullanıyorlar. VIA G3 telefonunda da 6.22 inç boyutlarında bir ekrana yer verilmiş ve bu ekran 270 ppi piksel yoğunluğuna sahip. IPS LCD ekran teknolojisi kullanılan ekranda, ekran- gövde oranı ise %81.2 seviyesinde.

Pil Özellikleri

Casper VIA G3 modelinde 3260 mAh boyutlarında bir pil kullanılmış. Uzun süreler boyunca telefonunuzu kullanmanızı sağlayacak bir pil hacmi olduğu söylenebilir. Mobil ver bağlantısı kurularak konuşma gerçekleştirildiğinde 16 saat kadar bir süre kullanılabilen telefon 600 saatlik bir bekleme süresine sahip aynı zamanda. Şarj adaptöründe ise 5V/2A’lık normal hızlı şarj teknolojisi kullanılıyor…

Kamera Özellikleri

Cihaz orta sınıf bir telefon olduğundan kamera özellikleri de bu doğrultudadır. 13 MP değerlerinde bir arka kamerası olan telefon 1080 p video çekebilme kapasitesine sahip. Ön kamera da ise 8 MP boyutlarında bir tercih yapılmış. Arka kamerada olduğu gibi ön kamerada da 1080 p değerlerinde FULL HD video kaydı yapılabiliyor.

Performans Özellikleri

2.0 GHz hızında 8 çekirdekli MediaTek MT6762 Yonga seti olan cihazda 3GB RAM kapasitesine yer verilmiş. Hızlı bir kullanım sunması beklenen modelin grafik işlemcisi ise PowerVR GE 8320 olarak kullanılmış. 32 GB depolama alanı sunulan telefonda arzu edilmesi durumunda 256 GB’a kadar artırılabilen bir micro sd kart yuvası bulunuyor.

Diğer Özellikler

VIA G3 ‘de 4.5 G teknolojisi olarak CAT 4 kullanılmış. Saniye başına 150 Mbps indirme hızı sağlanmasının yanı sıra radyo özelliğine de yer verilmiş. CAT 4’ün 4.5 G teknolojisinde kullanılan en zayıf donanım olduğu düşünüldüğünde telefona eklenen parmak izi okuyucusunun bizleri şaşırttığını söyleyebiliriz. Üstelik 1500 TL gibi bir rakama alınabilecek en uygun telefonlardan biri olduğu aşikar…

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 19:22

YORUM EKLE

Popüler Haberler