Cep SMS Reklamları Engelleme Yöntemleri

Cep telefonu kullanan herkesin mutlaka karşılaşmış olduğu sms reklamları ve bu sms reklamlarını engelleme yöntemlerini en ince ayrıntısıyla sizler için açıkladık.

Cep SMS Reklamları Engelleme Yöntemleri

Sms  Reklamlarını Engelleme Yöntemleri

Telefon kullanıcılarını en çok rahatsız eden şeylerden birisi de reklamlardır.Bu reklamlar artık  telefonun her yerine yayılmış durumda.Bunlardan birisi de sms reklamları.Bu sms reklamlarından kurtulmak sanıldığı gibi imkansız ya da çok zor değil.Haberimizin devamında bahsedeceğimiz yöntemler ile siz de reklamsız mesajlaşmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Telefonlarınıza gelen çok sinir bozucu ola hatta bazen mesajları görmemizi bile engelleyen sms reklamlarından kurtulmak için iki farklı yöntem mevcut.Birinci yöntem yasal yolları kullanmak.Telefonunuza gelen smsin sonunda yer alan kodun sahibini yani hangi firma tarafından atıldığını öğrenerek işe başlayabilirsiniz.Bu kod ‘’B’’ harfi ile başlayan dört haneden oluşan bir koddur. Aşağıda isimleri yer alan firmaların intenet sitesine girip iletişim bölümünden ulaşıp sms almak istemediğinizi mail veya telefon üzerinden ulaşıp belirterek bu sinir bozan reklamlardan kurtulabilirsiniz.

Reklamlardan kurtulmak için başvurabileceğiniz ikinci bir yöntem ise  size mesaj atan firmalardan bazıları yolladıkları reklam sms metninde bu sms reklam almayı istemiyorsanız şeklinde bir seçenek sunabiliyor. Bu yöntemde bir yere mesaj atmanız isteniyor bu mesajı atarken hiç bir ücret ödemeniz gerekmiyor.

Reklamlardan kurulmak için kullanabileceğiniz yöntemler tabi ki bu kadar değil. Buyöntem ise kullandığınız telefonun sizi bu dertten kurtarma imkanı yaratmasıdır.Eğer telefonunuz android ise gelen mesajın sonunda yer alan 4 haneli kodu bir köşeye not edin ve daha sonra mesaj ayarları sekmesinden mesajları engelle seçeneğine tıklayın ifadeleri engelle veya benzeri bir seçenek olması gerekmektedir. Buraya “b012” veya benzeri nitelikteki mesajın sonundaki kodu girip onaylayarak işleminizi  tamamlayın.

Eğer bir Iphone kulacısıysanız ayarlar sekmesinden mesajlar kısmına tıklayın. . Alt kısımda yer alan “bilinmeyenleri filtrele” engelle seçeneğini aktif hale getirin. Bunun yanı sıra reklam atan firmanın üstte yer alan adına tıklayıp  “i” harfini gösteren simgeye tıklayıp “bu arayanı engelle” butonuna tıklayarak sms gelmesini engelleyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2019, 14:19

YORUM EKLE

Popüler Haberler