Diş Macunu Kullanarak Ekran Çiziklerini Geçirmek Mümkün mü? Telefon Çiziklerinden Kurtulmanın Yolları!

Diş macunu ile telefon ekranlarındaki çiziklerin yok edildiği hakkındaki iddiaları duymuşsunuzdur. Bu iddiaların doğru olup olmadığını aşağıdaki yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz...

Diş Macunu Kullanarak Ekran Çiziklerini Geçirmek Mümkün mü? Telefon Çiziklerinden Kurtulmanın Yolları!

Diş Macunu Kullanarak Ekran Çiziklerini Geçirmek

İntenet ortamında herkesin bildiği üzere birsürü iddia çok kısa zamanlar içinde yayılıp tartışma konusu haline gelebilmekte. Bu tartışma konularından bir tanesi de diş macunu ile ekran çiziklerini yok etmek. Bazıları saçmalık diyor, bazıları işe yaradığını söylüyor. Kimi kaynakların söylediğine göre telefonun ekranına diş macunu sürüldüğünde ve silindiğinde, ekran üzerindeki çizikler yok oluyor. Bu yazımızda bu olayın işe yarayıp yaramadığını ele alacağız.

Telefon Ekranına Diş Macunu Sürülürse…

Aşağıdaki videoda 3 farklı şekilde çizilmiş telefon ekranlarına diş macunu sürülmüş ve sonuçlarına bakılmış. Diş macununun işe yarayıp yaramadığını videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Nasıl Yapılıyor?

Jel şeklinde olmayan diş macununu telefonunuzun ekranına sürmeniz gerekiyor ve ardından mikro fiber bez kullanarak diş macunu telefonunuzun ekranına iyice nüfus edene kadar ovmanız gerekiyor. Özellikle çiziklerin olduğu bölgelere mikro fiber bez ile müdahalede bulunmanız da önemli bir husus. İntenet ortamında bu yöntemin kesin sonuç verdiği söyleniyor fakat video da biraz farklı bir sonuç ile karşılaşılıyor… Yine de denemekten zarar gelmez!

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 00:58

YORUM EKLE