Dünya İnternet Günü Programından Ulaştırma Bakanı Müjdeler Verdi

Dünya İnternet Günü programında konuşma gerçekleştiren ve son zamanlarda sıklıkla gündeme oturan adil kullanım kotasının kaldırılmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, vatandaşlarımıza müjdeli haberler verdi.

Dünya İnternet Günü Programından Ulaştırma Bakanı Müjdeler Verdi

Günümüzde çok yaygın olan ve her geçen gün daha da yaygınlaşan intenet kullanımı bilindiği üzere adil kullanım kotasıyla sınırlandırılmakta. Bundan dolayı da vatandaşlarımız bir hayli sıkıntı yaşamakta ve istedikleri gibi intenette özgürce dolaşamamakta. Son zamanlarda da Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan tarafından sıkça gündeme gelen adil kullanım kotasını kaldırılmasına yönelik yapılan açıklamalar, vatandaşlarımızı intenet kullanımında özgürleştirecek nitelikte. Sınırsız intenet adı altında belirli adil kullanım kotalarıyla evlerimizde kullanılan intenetler çoğu zaman bir aile için yetmemekte ve intenet paketi yenilendikten henüz çok kısa bir süre sonra evlerimize kota aşımı mesajları gelmekte. İntenet hızının bu denli düşmesi vatandaşlarımızın intenette özgürce dolaşmasını sınırlandırmakta ve bundan dolayı da Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'ın yapmış olduğuı açıklamalarda Mayıs ayından itibaren intenet kotasının kademeli olarak kaldırılacağı belirtiliyor. Bununla birlikte gençlerimizin zararlı sitelerde vakit geçirmesinin de önüne geçebilmek ve daha güvenli bir şekilde intenet kullanımı sağlayabilmek adına Güvenli İntenet uygulaması başlatılmıştı. Bu uygulamayla birlikte vatandaşlarımız çok daha güvenli bir şekilde intenet kullanmaya başlamış ve artık zararlı içerikler barındıran siteler tamamıyla yasaklanmıştır.

Güvenli İntenet Uygulamasıyla Daha Güvenli Erişim Sağlanmakta
Vatandaşlarımızın zararlı içeriklerle donatılmış ve virüslü sitelerden uzak kalabilmesi ve bu tür sitelere giriş yapamaması için Güvenli İntenet uygulaması istenilen intenet kullanıcıları için şirketler tarafından açılmakta. Özellikle de gençlerimizin zihinlerini gereksiz yere dolduracak ve de gençlerimize yönelik algı operasyonu yapabilmek adına mevcut olan sitelerin tamamıyla engellenerek gençlerimize intenetin olumlu yönlerinden faydalanmasını sağlayabilmek için Güvenli İntenet uygulaması büyük bir önem taşımakta. Bunun yanı sıra Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'ın da vatandaşlarımızın tam anlamıyla sınırsız intenet kullanabilmesi ve adil kullanım kotasının tamamen kaldırılabilmesi adına da önemli açıklamalarda bulunduğu belirtiliyor. Mayıs ayından itibaren devreye girecek olan bu uygulamayla birlikte intenet kullanıcıları rahat bir şekilde tereddüt etmeden istediği gibi intenet kullanabilecek.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2018, 05:54

YORUM EKLE