Elon Musk Bu Defa Gerildi

Dünyaca ünlü TESLA firmasının CEO'su Elon Musk'ın başı bu defa da Twitter'da yaptığı bir paylaşımla dertte. Musk'ın şirketteki yöneticiliği ile ilgili yasak talebi gündeme geldi.

Elon Musk Bu Defa Gerildi

Son yıllarda teknoloji dünyasında yarattığı devrimlerle adını duyuran ve elektronik araçlar konusunda büyük adımlar atmayı başaran TESLA şirketinin CEO'su ve sahibi Elon Musk, gündemden düşmüyor. Medyatik yönü ile tanınırlık kazanan Musk, Twitter'da etkin olarak paylaşımlar yapıyor ve bu defa bu paylaşımlardan birisiyle başı büyük bir derde girdi. Bu yaz Ağustos ayında Twitter'da paylaştığı "TESLA hisselerini geri çağırabilirim" söylemini içeren tweet dizisiyle basında geniş bir yer bulan Musk, bu tweeti ile borsa dolandırıcılığı yaptığı suçlamalarıyla karşı karşıya kaldı.

Yöneticilik Vasfı Elinden Alınabilir

TESLA ve SpaceX'in kafa ismi olan Elon Musk, bahsi geçen tweetlerinde, TESLA'nın tüm hisselerini 420 $'dan alabileceğini ve halka açık şirket olma pozisyonunun değiştirilebileceğine işaret etmişti. Ancak ortaya atılan iddialara göre Musk'ın bu şekilde piyasdan hisseleri çekebilecek ekonomik gücünün olmadığı ve borsada dolandırıcılığa neden olduğu iddia ediliyor. Öte yandan hisseleri satın alma beyanından vazgeçtiğine duyuran Musk, bu hamlesiyle de dikkat çekmişti. Eğer Musk bu konu ile ilgili olarak yargı sürecine giderse tüm yöneticilik görevleri sona erdirilebilir.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 14:42

YORUM EKLE