Facebook Portal Nedir? Facebook Portal Yakında Satışa Çıkıyor!

Facebook Portal yakında satışa çıkıyor! Geçtiğimiz yıl tanıtılan ancak, belli sebeplerden dolayı satışa çıkarılamayan Facebook Portal yakında piyasaya sürülecek. Facebook Portal nedir? Facebook Portal görüntülü konuşma sağlayan cihazlar olarak tanıtılmıştı.

Facebook Portal Nedir? Facebook Portal Yakında Satışa Çıkıyor!

F8 Geliştirici Konferansı’nda Facebook ve Messenger için yeniliklerin duyurusunu yapan Facebook, 2018 yılının Ekim ayında gösterdiği Portal ve Portal+ adlı video görüşme cihazı konusunda açıklama yaptı.

Facebook kullanıcılarının görüntülü görüşmeler yapabilmesi için çıkarılan Portal’ın iki modeli bulunuyor. 10 inçlik bir ekranı olan model 1280x800, 15 inç ekranı olan model ise 1920x1080 piksel çözünürlüğe sahip.

Facebook Portal Avrupa ve Kanada’da Piyasaya Sürülüyor!

Gelecek aylarda Avrupa ve Kanada’da piyasaya sürülecek Facebook Portal, WhatsApp desteği sayesinde uçtan uca şifrelenmiş video görüşmeler yapılmasını sağlayacak.

Facebook’a nazaran daha fazla ilgiyle karşılanan Portal modelleri yalnızca görüntülü konuşma yapmıyor. Akıllı ekran olarak tanımlanan cihaz Facebook ve Instagram’daki paylaşımları gösteren bir fotoğraf çerçevesine veya intenette dolaşmaya imkan sağlayan bir tarayıcıya sahip.

Cambridge Analytica skandallarının ardından piyasaya sürülme tarihi ertelenen Portal modellerinin çıkarıldıktan sonra nasıl ilgi göreceği merakla bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 12:57

YORUM EKLE

Popüler Haberler