Fatura Abonelik İşlemleri Artık E- Devlet İnternet Sitesi Üzerinden Yapılabilecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'ın açıklamalarına göre fatura abonelik işlemleri artık e-devlet internet sitesi üzerinden yapılabilecek. Vatandaşlar, fatura abonelik işlemlerinin de e-devlet üzerinden gerçekleştirilmesini talep ediyor.

Fatura Abonelik İşlemleri Artık E- Devlet İnternet Sitesi Üzerinden Yapılabilecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, e-devlet sistemindeki yeni eklentilere ilişkin detayları açıkladı. Turhan, teknolojik gelişmeler kapsamında kolaylıklar sağlanabilmesi için taleplerin dikkate alındığını kaydetti. Bakan, e-devlet üzerinden artık elektronik haberleşmenin gerçekleşebileceğini ve abonelik sözleşmelerinin görüntülenebileceğini anlattı.

Yeni gelişme ile birlikte artık vatandaşlar bayiye gitmeden bütün noktalardan abonelik sözleşmesi yapabilmektedir. Sözleşme sürecinde kağıtların israfının önüne geçebilmek, güvenliğin sağlanabilmesi ve bürokrasi işlemlerinin azaltılabilmesi için bir adım atılmış oldu.

Fatura Abonelik İşlemleri Talep Ediliyor

Vatandaşlar; bir süredir elektronik ortam üzerinden elektrik, su ve doğalgaz aboneliklerinin açtırılmasının e-devlet üzerinden gerçekleştirilmesini talep ediyor. Şuan için yetkililerden bu konuya ilişkin bir açıklama yapılmamış olmasına karşın, vatandaşlardan bu konuda yoğun bir talep söz konusu.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 14:52

YORUM EKLE