Galaxy Note 5’te Nihayet Nougat Güncellemesini Aldı

Samsung’un Note serisinin en çok beğenilen akıllı telefonlarından olan Galaxy Note 5’te sonunda Android’in dev güncellemesini aldı;

Galaxy Note 5’te Nihayet Nougat Güncellemesini Aldı
Güney Kore merkezli teknoloji devinin S serisinden sonra en beğenilen serisi olan Note serisinin Galaxy Note 5’e de merakla beklenen güncelleme geldi. Özellikle bu seri ile çok büyük beğeni kazansa da, çok büyük stres de yaşayan Samsung, Android’in şuana kadar aldığı en büyük güncellemelerden olan Nougat 7.0’ı nihayet yayınladı.

Note 5 Artık Çok Daha Kapsamlı

Android cihaz kullanıcılarının gelmesinden en memnun olduğu güncellemelerden olan Nougat 7.0, kullanıcılarına daha güzel bir akıllı telefon sunuyor. Güncellemenin ara yüzü değiştiren özelliklerinin yanı sıra, cihazın performansını da artırması Android kullanıcılarının her zaman ağzını sulandıran noktalar arasında yer almakta. 1.3 GB boyutundaki bu dev güncellemenin yüklenebilmesi için öncelikle güçlü ve sınırsız bir intenet gerektiğini de vurgulamak gerekiyor.

Samsung Note 7 Firmanın Büyüme Beklentilerini Düşürmüştü

Firmanın tam anlamıyla hayal kırıklığı niteliğindeki amiral gemisi, firmanın büyüme beklentilerini ciddi anlamda düşürdü. Üst düzey performans özellikleriyle ve şık tasarımıyla dünyanın dört bir yanından ilgiyle kullanılmaya başlayan bu akıllı telefonun patlama sıkıntısı yaşaması, kullanıcıların cihaza ve firmaya olan güvenini kaybettirmişti. Hatta kullanıcılar bu cihaz için ‘’Tam bir fiyasko’’ diyerek farklı markalara veya farklı telefonlara yönelmişlerdir.

Note Serisinin Bırakılacağı Düşünülmekteydi

Galaxy Note 7 cihazının patlaması gibi bir durumun ortaya çıkması Güney Kore merkezli teknoloji firmasının canını bir hayli sıkmıştı. Bu duruma bir türlü çözüm bulamayan teknoloji devinin bu seriden tam anlamıyla vazgeçeceği tahmin edilmekteydi. Ancak bu seride elde ettiği büyük başarılara yeni başarılar eklemek isteyen firmanın, Note serisini bırakmadığı görülüyor. Bunun yanı sıra firmanın başarılı bulunarak kullanılan en güzel telefonlarından olan Note 5’e de bu süreçte güncelleme gelmeyeceği tahmin edilmekteyken, Nougat güncellemesinin dağıtımına başlatıldı.
 
Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 17:13

YORUM EKLE