Galaxy Note 8 İle İlgili Merak Edilenler Ortaya Çıkıyor

Güney Kore merkezli teknoloji devinin merakla beklenen amiral gemisi Galaxy Note 8’in özellikleri yavaş yavaş detaylanıyor ve cihazın muhtemel kod adı da belli olmuş durumda;

Galaxy Note 8 İle İlgili Merak Edilenler Ortaya Çıkıyor
Geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü amiral gemisi Galaxy Note 7, Samsung’un en büyük kabusu oldu. Büyük umutlarla piyasaya sürülen bu akıllı cihaz, oldukça başarılı performans özellikleri ve şık tasarımıyla bütün ilgileri üzerine toplamıştı. Cihaza olan ilginin bu denli yüksek olması firma açısından her ne kadar güzel görünse de, uzun vadede ne yazık ki durum böyle olmadı. Hatta uzun bile denilemeyecek kadar kısa bir süre içerisinde binlerce kullanıcı cihazının kendiliğinden alev aldığını belirtmiş ve bu durumdan şikayetçi olmuştu.

Sürecin bu şekilde işlemesi teknoloji devleri arasında ayrı bir konumda tutulan Güney Kore merkezli firmanın başının ağrımasına sebep oldu. Pek çok kişi tarafından dava açılan firma ciddi sıkıntılar yaşamış ve elde etmek istediğini geliri elde edememiştir. Ancak bu durum karşısında kullanıcılarının telefonlarını iade etmesini isteyerek, güvenlerin kırılmaması adına önemli 2 seçenek sunmuştur. Bu cihaza sahip olan kullanıcıların cihazın ücretini yeniden alabilme imkanının mevcut olduğu veya bunun yerine bu cihaz yerine farklı bir akıllı telefon alınabilme imkanı sunmuştur.

Kullanıcıların Firmaya Olan Güveni Sarsıldı

Pek çok Samsung kullanıcısı, Note 7’de yaşanan problemler sebebiyle farklı firmaların akıllı cihazlarını tercih etmiştir. Genel olarak teknoloji devleri arasında en önemli konumda olan Apple’nin üst düzey performans özelliklerine sahip akıllı cihazları tercih edildi. Sonuç olarak önemli bir adım atmak isteyen teknoloji firmasının bu adımı ters tepmiş ve rekabet içerisinde olduğu firmaların ekmeklerine yağ sürmüştür.

Note 8 Bir Kere Daha Tekrarlamak İstemiyor

Note 7 ile yaşadığı sıkıntıları bir sefer daha yaşamak istemeyen Samsung’un bunun için de Galaxy Note 8’e büyük umutlar yüklemiş durumda. Üst düzey performans özelliklerine sahip olacağı tahmin edilen ve bunun yanı sıra şık tasarımıyla da teknoloji severlerin ilgisini çekecek nitelikte bir cihaz olarak bu akıllı cihazın kod adının ise ‘’Great’’ olacağı tahmin ediliyor.

Karşı karşıya kaldığı sorunlardan ders çıkaran ve böyle bir talihsizliği bir kere daha yaşamak istemeyen firmanın bunun için de Türkçe karşılığı ‘’harika’’ olan bir kod adı tercih ettiği belirtiliyor.
Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 02:35

YORUM EKLE