Google Chrome Kayıtlı Şifreleri Görmek! Şifremi Unuttum Google Chrome Şifre Bulma!

Şifrelerinizi unutuyor musunuz? Merak etmeyin Google Chrome sizin için şifrelerinizi kaydedebilir. İnternet sitesine girdiğinizde otomatik olarak size giriş imkanı sağlayan bu uygulama şüphesiz hayatınızı kolaylaştıracaktır. Dilediğinizde kayıtlı şifrelerinizi kaldırabilir ve ya daha sonra tekrardan aktif hale getirip sizin için saklamasını sağlayabilirsiniz.

Google Chrome Kayıtlı Şifreleri Görmek! Şifremi Unuttum Google Chrome Şifre Bulma!

Teknolojinin hayatımızı kolaylaştırdığı tartışılmaz gerçektir. Şifrelerini unutuyorsanız Google Chrome sizin için şifrelerinizi kaydedebilir ve bu şifreleri dilediğinizde kaldırabilirsiniz.

İntenett kullanıyorsanız bazı sitelere girişte mutlaka şifrelerinizi tekrar girmemek için hatırlama hizmetinden de yararlanmışsınızdır. Bu şifreler sizin için Google Chrome tarafından size kolaylık sağlması amacıyla bir daha ziyaretinizde kullanılmak üzere kayıt edilirler.

Google Chrome tarayıcısında kayıtlı şifreleri görmek oldukça kolaydır, herhangi bir nedenle bu şifreleri görmek veya silmek istiyorsanız ayarlar kısmından şifre bölümüne girerek işleminizi rahatça yapabilirsiniz. Bu bölümden daha önce kayıt ettiğiniz şifreleri görebilmenizi, kopyalayabilmenizi veya tamamen kaldırabilmenizi kolaylaştırır. Chrome şifreler bölümü, şifrelerinizi yönetebilmek için kullanacağınız bir ayar bölümüdür.

Şifrelerinizin Google Chrome tarayıcısı tarafından kayıt edildiğini ve bunun da şifreler bölümünde yapıldığını söylemiştik. Bu işlem için burada tarafınızdan şifrelerin daha önce mutlaka kayıt edilmesi gerekmektedir, eğer bu bölümde istediğiniz siteyi bulamıyorsanız, bu site için ilk olarak şifrenizi girerken hatırla seçeneğini kullanmamışsınız demektir.

Bu işlemi size anlatacak olursak eğer 

-Google Chrome genel ayarlar bölümüne girin

-Buradan şifreler bölümüne erişim sağlayın

-Chrome tarayıcısında sağ üstte bulunan üç nokta simgesine tıklayarak açılır menüden “Ayarlar” seçeneğine tıklayın. 

-Ayarlar kısmında Chrome tarayısında yapabileceğiniz birçok ayar yer alır, bu bölümde üst kısımlarda yer alan “Şifreler” bölümüne tıklamanız gerekiyor.

Şifreler kısmında yer alan seçeneğe tıkladığınızda, intenet sayfalarında kaydettiğiniz tüm mesajlar görüntülenecektir. Burada görmek istediğiniz şifreye ait servisin yanında bulunan "Göz" işaretine tıkladığınızda o resme ait kayıtlı şifreniz görüntülenecektir.

Bu bölümde göz işareti aktif durumdadır ve varsayılan olarak şifreler gizlenmiştir, üzerine tıkladığınızda ise, pasif konuma gelir ve göz işareti üzerinde bir çapraz çizgi çıkar. Tekrar tıkladığınızda eksi haline dönecektir.

Buradaki şifreyi isterseniz kopyalayıp kullanabilirsiniz. Yada buradan kaldırabilirsiniz. Chrome kayıtlı şifreyi kaldırmak için 

-Listede yer alan intenet sayfasının yanında bulunan üst üste bulunan üç nokta işaretine tıklayın

-Açılan menüden “Kaldır” seçeneğine tıklayın böylece kayıtlı şifreniz silincektir.

Eğer ki bu işlemi yaparak şifrenizi sildiyseniz Chrome tarafından girdiğiniz site sizi hatırlamayacan ve şifrenizi tekrar girmenizi isteyecektir.

Eğer tekrar hatırlamasını istiyorsanız, intenet sitesini ziyeretinizde, ilk olarak şiferinizi girdiğinizde, ekranda çıkan şifreyi hatırla seçeneğinde “Tamam” butonu ile buna izin vermeniz gerekecektir.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 17:03

YORUM EKLE