Google I/O Etkinlik Açılış Tarihi Açıklandı!

Google tarafından en güncel gelişmeler üzerine bilgilendirmeler yapıldığı Google I/O Etkinliğinin ne zaman yapılacağı belli oldu. Detaylar yazımızda yer alıyor.

Google I/O Etkinlik Açılış Tarihi Açıklandı!

Google I/O Etkinlik Tarihi Açıklandı

Google’ ın her sene organize ettiği Google I/O Etkinliği bu sene de Mountain View, Shoreline Amfitiyatrosu’nda hayata geçirilecek. Etkinliğin en çok dikkat çeken tarafı ise genel olarak Google’ın geliştirmeleri üzerinde sohbetler yapılıyor olması. Etkinlik 7 Mayıs tarihinde başlayacak ve 9 Mayıs’a kadar sürecek.

Google I/O Etkinliğinde Android Q’nu tanıtımını yapacak ve ürünlerinin güncellemeleri hakkında ayrıntılı bilgilendirmelerde bulunacak. Bununla birlikte Google standart şekilde, önceki Android versiyonlarında olduğu gibi Android Q’nun resmi olarak açıklanmasından evvel Mart ayında geliştiricilerin beta versiyonları kamuoyuna sunacak.

Bunun yapılmasındaki maksat ise işletim sisteminin beta testlerinin yapılarak sistemdeki yanlışlıkların düzeltilmesinde hızlı sonuçlara ulaşmak. Bu sebeple Google I/O etkinliğinden önce ortalama 45 günlük bir zaman verilecek. Her zaman olduğu gibi firma bunun açıklamasını henüz resmi ortamlarda yapmadı fakat bundan önceki her seferde bu şekilde bir tutum gösterildi. Ayrıca firma tarafından yine gelenekselleşen bir bilmece yayınlandı.

FOTOĞRAF

Evvelki sene organize edilen Google I/O etkinliğinde Android Pie’nin tanıtımı yapılmıştı.Google’ın kendi sayfasında halen bir güncelleme veya Android Q hakkında bir veri bulunmamakta. Fakat Şubat ayı içerisinde bu sayfanın yenilenerek, farklı veriler ve etkinlikte bulunacak ürünlerle alakalı bilgilendirmelerin yapılacağı tahmin edilmekte.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2019, 00:21

YORUM EKLE