Google Play Store yeni özellikler ve arayüzü ile güncellendi

Google Play Store kullanıcılarına daha çok olanak sağlamak amacıyla ara yüzünü yeniledi ve yeni özelliklerle güncellendi.

Google Play Store yeni özellikler ve arayüzü ile güncellendi

Android ve İOS işletim sistemli cep telefonlarının uygulama ve oyun indirebildikleri Google Play Store ve App Store İtunes mağazaları bulunuyor. Bu mağazalardan uygulama ve oyun indirilebiliyor. Bazı uygulamalar ücretli olabilirken bazılarına da ücretsiz sahip olabiliyorsunuz.

Yeni yüzüyle kullanıcılara birçok seçenek sunan Google Play Store, güncellemeleri bölge bölge yapılırken, kısa sürede tüm dünyaya ile birlikte ülkemezdie de artık güncelleme ve arayüzünü kullanıcıların hizmetine sunuldu.


Yayınlanan görüntülere göre Play Store’un yeni yüzü daha kullanışlı olacak. Her bir uygulamaya sağa sola çekebileceksiniz. Oyun ve uygulamaların yükleme, kaldırma ve açıklamalarına da daha ayrıntılı yer verilecek. Bu yeniliklerin başında, ücretli uygulamalarda ve oyunlarda indirimli fiyatlarla satın alma imkanı sunuyor.

Yıllardır alışılagelen yeşil renkli ara yüzü ise tarihe karışıyor. Öte yandan kullanıcılar kendi oyunlarını da burada satabilecek.

Google play store hesabı açma nasıl olur;

Android sistemli cep telefonunuza uygulama indirmek için öncelikle bir Google hesabınızın olması gerekir. Bunun için G-mail’den bir e-mail almanız gerekiyor. Aldığınız e-mail ile Play Store’a girip istenilen verileri giriyor ve kaydınızı sonlandırıyorsunuz. Bundan sonra istediğiniz uygulamayı veya oyunu indirebilirsiniz. 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 23:58

YORUM EKLE