Google Play Store’dan Satın Alınan Uygulamalar Nasıl Görüntülenir? Tüm Satın Alınanlar Listesi

Bu yazımızda sizlere Android işleti sistemli akıllı telefonlarınızda geçmişte yaptığınız satın alım işlemlerini nasıl görüntüleyebileceğinizi anlattık.

Google Play Store’dan Satın Alınan Uygulamalar Nasıl Görüntülenir? Tüm Satın Alınanlar Listesi

Bünyesinde Android işletim sistemi barındıran akıllı telefonlarda Google Play Store’dan satın alınan bütün uygulamaları görüntülemek için takip etmeniz gereken adımları sizlere anlatacağız. Google’nin Android işletim sistemli akıllı telefonlarında hizmet verdiği Google Play Store’da toplamda ne kadar para harcadığınızı ya da telefonunuzu değiştirdiğinizde geçmişte satın almış olduğunuz uygulamaları görüntüleyebilmeniz için satın alma geçmişine ulaşmanız gerekmektedir.

Google Play Store’dan satın almış olduğunuz uygulamaların listelenmiş halini direkt olarak ilgili mağazanın uygulamasından erişebileceğiniz gibi bu listelere farklı olarak telefonunuza kuracağınız programlar ile de erişebilirsiniz.

Google Play Store’dan Satın Alınan Uygulamaları Liste Şeklinde Görmek

Bunun için kullanabileceğiniz ilk yolumuzda herhangi bir program kurmanıza gerek kalmıyor. İlk olarak Google Play Store uygulamasını açın, ardından sol üst bölümde bulunan menü simgesine tıklayın ve Account seçeneğine basarak devam edin.

Bu kısımda sizleri 4 değişik seçenek karşılayacak. Satın alma geçmişinize “Order History” ya da  uygulamayı Türkçe dilinde kullanıyorsanız “ satın alım geçmişi” seçeneği ile görüntüleyebilirsiniz.

Google Play Store’daki satın alım geçmişinizi öğrenmenin farklı bir yolu daha bulunmakta.  Purchased Apps uygulamasını indirerek de Google Play Store üzerinden yapmış olduğunuz satın alım işlemlerini görüntüleyebilirsiniz. Üstelik bu uygulama yaptığınız satın alımlar için ne tutarda para harcadığınızı da gösteriyor. Bunun yanında satın alımlarınızı kategorilendiriyor. Öneğin aksiyon oyunları, araçlar ve kitaplık gibi.

Aynı zamanda uygulama listenizi farklı platformlara aktarabiliyorsunuz. Geçmişte satın aldığınız ama sonradan telefonunuzu değiştirmeniz durumunda da bu uygulamaları görüntüleyebiliyorsunuz. Purchased Apps uygulaması tamamen ücretsizdir ve Android versiyonu 4.1 ve üzeri olan akıllı telefonlarda kullanılabiliyor.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 16:09

YORUM EKLE