Google "Stadia" İsimli Bulut Oyunuyla Sektöre Giriş Yapıyor

Google, geçtiğimiz Mart ayında tanıttığı "Stadia" isimli bulut oyun sisteminin çıkış tarihini ve fiyatı ile ilgili bir açıklama yaptı. Bununla birlikte Google, yıllık cirosu 140 milyar dolara ulaşan oyun sektörüne resmen giriş yapmış oluyor.

Google "Stadia" İsimli Bulut Oyunuyla Sektöre Giriş Yapıyor

Dünyanın en büyük arama motoru ve intenet hizmetleri şirketi Google, Mart ayında tanıtımını yaptığı "Stadia" isimli bulut oyun sistemi ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Şirket yönetimi oyunun Kasım ayından itibaren 14 ülkede birde hizmete gireceğini söyledi.

Stadia isimli bulut oyunu platformlar arası destek sunarak istediğiniz oyunu istediğiniz cihazda oynamanızı sağlayacak bir platform.

Bulut teknolojisiyle çalışacak olan bu sistem Kasım ayından itibaren Kuzey Amerika ve Avrupa pazarındaki Kanada, ABD, Belçika, Finlandiye, Danimarka, Fransa, Almanya, İrlanda, İngiltere, İtalya, Hollanda, Norveç, İspanya, İsveç ve İngiltere'de satışa sunulacak.

Stadia, kullanıcılarına istedikleri cihazı kullanarak istedikleri yerde oyun oynamalarını amaçlıyor. Oyun dünyasının Netflix'i olarak nitelendirilen Stedia'nın başlangıç paketinin fiyatı 129 dolar olarak belirlendi. Paketin içinde bir Stadia kumandası ve Chromecast Ultra TV adaptörü ve Stadia Pro platformuna üç aylık abonelik yer alıyor.

Aylık abonelik satın alan kullanıcılar Stadia Pro'daki oyunlara da erişim sağlayabilecek. Stadia kumandaları 2020 yılında ayrıca satışa çıkacak ve fiyatı 75 dolar olacak.

Stadia oyun platformunda yer alacak oyunlar ise şöyle:

-Assassin’s Creed Odyssey

-Doom

-Football Manager

-Mortal Kombat 11

-NBA 2K

-Tomb Raider Definitive Edition

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 22:21

YORUM EKLE

Popüler Haberler