Google Stadia Nedir? Google Yeni Oyun Platformu ile İlgili Detaylar

Çevrimiçi oyunlarla ilgili çalışmaları devam eden Google, yeni oyun platformunu açıkladı. Google stadia nedir? Google'ın yeni oyun platformu ile ilgili tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Google Stadia Nedir? Google Yeni Oyun Platformu ile İlgili Detaylar

Geçtiğimiz günlerde Gam Deleloper Konferansı gerçekleşti. Uzun süredir çevrimiçi oyunlarla ilgili çalışmalarını geliştiren ve yenilikler yapan Google bu konferansta yeni oyun platformunu sundu. Stadia’nın tanıtımı oldukça ilgi çekti. Yeni oyun platformu stadia’nın ne olduğu merak konusu oldu ve araştırılmaya başlandı.

GOOGLE STADİA

Google uzun çalışmalarından sonra yepyeni bir çevrimiçi oyun servisi ile karşımıza çıkmaya hazır. Google Stadia adını verdiği bu platforma çevrimiçi oyun servisi diyebiliriz. Daha önce çalışmalarının olduğunu bildiğimiz Google’ın yeni platformu için Project Steam adının verileceği konuşuluyordu. Fakat Game Developer konferasında Google Stadia adıyla yeni platformunu tanıttı.

GOOGLE STADİA’NIN ÖZELLİKLERİ

Game Developer konferansında tanıtılan Google Stadia’nın çevrimiçi oyun platformu olduğunu biliyoruz. Özelliklerinin ne olduğu merak ediliyor. Google Stadia’nın özellikleri şunlar:

-Telefon ve bilgisayarda uzak sunucu destekli olan oyunlar oynanabilecek. Oyunlar için işlemciye ve ekran kartına ihtiyaç duyulmayacak.

-Oyunlarda kaldığınız bölümden devam edebileceksiniz. Kapattığınız andan itibaren sistem sizin bıraktığınız yerden başlamanızı sağlayacak.

-Çoklu oyuncu sayısı fazla olacak. Belirlenen kısıtlamanın çok çok üstünde oyuncularla oyun oynayabileceksiniz.

Google Stadia sayesinde artık oyunlarınız donmayacak, kapattığınızda kaldığınız yerden devam edecek ve birçok kişiyle çevrimiçi oynayabileceksiniz.

OYUN FİRMALARI AYAKLANDI

Google Stadia tanıtımından sonra oyun firmalar ayaklandı. 100’den fazla oyun firması Google Stadia için çalışmak istediğini ve oyun tasarladığını söyledi. Google Stadia da hangi oyunların olacağı, yeniliklerin ne olacağı heyecanla bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 22:25

YORUM EKLE

Popüler Haberler