HongMeng OS ne zaman çıkacak? Ne gibi özellikler olacak? Huawei, 9 Ağustos’ta işletim sistemini tanıtacak!

Huawei kendi işletim sistemini görücüye çıkaracak. Huawei tarafından geliştirilen işletim sisteminin, 9 Ağustos 2019 tarihinde HongMeng OS adıyla tanıtılacağı bildirildi.

HongMeng OS ne zaman çıkacak? Ne gibi özellikler olacak? Huawei, 9 Ağustos’ta işletim sistemini tanıtacak!

Çin haber kaynaklarından olan Ifeng, Huawei’nin kendi işletim sistemini 9 Ağustos’ta görücüye çıkaracağını duyurdu. Mayıs ayı sonlarında açıklamalarda bulunan Huawei yetkilileri, yeni işletim sisteminin sonbaharda çıkacağını söylemişti. Ancak daha erken bir vakitte çıkacak. Şirketin Tüketici Ticaret Grubu Başkanı Richard Yu, bu iddiayı doğruladı. Huawei yeni işletim sistemi HongMeng OS, Ağustosta tanıtılacak. Bu işletim sistemi, giyilebilir cihazlar, arabalar ve televizyonlarda da çalışabilecek. Aynı zamanda Androıd uygulamalarını destekleyecek.

Amerika’nın Huawei firmasına uyguladığı ambargo sonucunda, Huawei yetkilileri kendi işletim sistemlerini üretecekleri söylemişti. Yeni işletim sisteminin tanıtılacağı Huawei Geliştirici Konferansı, 9-11 Ağustos 2019 tarihleri arasında, Çin’de bulunan Dongguan Bölgesi’nde yapılacak. Çalışmalara dünya genelinden 1500 ortak ve 5000 kadar geliştiricinin katılması beklenmektedir.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, 11:52

YORUM EKLE

Popüler Haberler