Huawei İçin Yaptırım Konusunda Google'dan Geri Adım!

Kısa süre önce ya Huawei için yaptırım kararı alan Google'dan geri adım! Mate 20 Pro'yu Android Q Beta listesinden çıkaran Google, Huawei'yi listeye yeniden ekledi.

Huawei İçin Yaptırım Konusunda Google'dan Geri Adım!

Huawei ile olan ilişkilerini askıya alma kararı aldığını duyuran Google, ARM’ın işlemci üretimi engellemesi yaptırımını uygulamaya karar vermişti. Google’nin yaptırım açıklamasından kısa süre sonra Mate 20 Pro Android Q Beta programından çıkarıldı.

ABD ile Çin arasında yaşanan kriz firmalar nezdinde de hissedilmeye başlandı. Açıklamalardan henüz kısa bir süre geçmiş olmasına karşın ilişkilerini askıya alma kararı alan dev firmalar geri adım atmaya başladı. Bu kapsamda Google yeni bir hamleyle Mate 20 Pro’yu Android Q Beta programına yeniden dahil etti.

huawei mate 20 pro

İlişkileri Askıya Alma Kararı 90 Gün Ertelenmişti

Huawei Mate 20 Pro modeline Android Q Beta işletim sisteminin kurulabilmesi için gerekli talimat ve dosyalara erişim açık. İki dev firma arasındaki ilişkilerin akıbeti ise şuan için merak konusu.

Google, ilişkilerini askıya alma kararını 90 gün ertelemiş ancak tekrar çalışmaya başlayacağı yönünde açıklamalardan sonra Huawei kullanıcıları da rahatlamış durumda. Ancak ABD hükümetinin talimatları kapsamında yol haritası belirleyen Google’nin bu konuda da bir geri adım atabileceği öne sürülüyor. Google, flaş karar öncesinde Wi-Fi Alliance, JEDEC ve Bluetooth SIG’in de üyelik listesine Huawei’yi yeniden ekledi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2019, 09:48

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zehra erkoç
Zehra erkoç - 2 hafta Önce

O kadar umutlandirdiniz yazıklar olsun ceza indirimi verin af veriyorsanız yazık çoluk çocuğa oy isterken iyi .

yyy
yyy - 2 hafta Önce

çok çirkin