Huawei P10 iPhone 7’yi Solladı En İyi 5 Telefon Arasına Girdi

Teknoloji devleri arasına çok hızlı bir giriş yapan ve piyasaya sürdüğü akıllı cihazlarla akıllı telefon piyasasını alt üst eden Huawei, P10 ile teknoloji devi Apple’nin iPhone 7’sini bile solladı;

Huawei P10 iPhone 7’yi Solladı En İyi 5 Telefon Arasına Girdi

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü amiral gemileriyle teknoloji devleri arasında ilk sıralarda yerini bulan Huawei, dünyanın dört bir yanından büyük bir ilgiyle karşılaştı. Özellikle piyasaya sürdüğü üst düzey performans özelliklerine sahip olan akıllı cihazlarının diğer teknoloji devlerinin üst düzey akıllı telefonlarına göre daha uygun fiyatlı olması firmayı daha ilgi görür hale getirdi. Kalite bakımından da çok başarılı işlere imza atmış olan ve teknoloji devi Apple’nin en büyük rakibi olan Güney Kore merkezli teknoloji firması olan Samsung’u bile geçen Huawei, bu gidişatla zirve koltuğuna bile oturmayı başarabilir.

Özellikle de performans özelliklerinin yanı sıra şık tasarımıyla da milyonlarca kişiyi kendisine bağlamayı bilen P10, firmaya çok büyük katkılar sağladı. Satış grafiği bir hayli yüksek olan P10’un kamerası en çok konuşulanlar arasında yer aldı. DxOMark’ın sonuçlarına göre kamera donanımı ile Apple iPhone 7’nin bile üzerinde yer almayı başaran Huawei, HTC 10, Sony Xperia X Performance ve Samsung Galaxy S7 Edge’nin de 1 puan gerisinde yer alıyor.

Huawei Her Kesimden Teknoloji Severe Hitap Etmeyi Biliyor


Kimi teknoloji severler akıllı telefon satın alırken kamera performansına dikkat etmekteyken, kimileri de performansına dikkat etmekte. Hatta bazıları da telefonun tasarımına aşık kalmayı beklemekte. Bu tür özelliklerin hepsini bir arada bulundurmayı başaran Huawei böylelikle çok hızlı bir ivme yakalamayı başardı. Özellikle de P serisiyle aradığı başarıyı yakalamayı bilen ve kalitesini bütün dünyaya kanıtlayan firma, serinin son telefonu olan P10 ile de bunu başarmış durumda.

P10 Plus Zirve Koltuğuna Oturabilir

Kamera anlamında teknoloji firmasının P10 Plus’unun zirve koltuğuna oturabileceği tahmin ediliyor. Diğer akıllı cihazlara göre daha iyi diyaframa ve daha iyi lens desteğine sahip olacağı belirtilen P10 Plus’un firmaya çok önemli katkıları olacağı belirtilmekte. Şuanda söylentiler bu yönde olsa da ilerleyen günlerde daha net bir istatistik verisi elde edilebilir. 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2017, 15:55

YORUM EKLE