Huawei P20, P20 Pro, P20 Lite Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? Pratik Bilgiler

Huawei’nin P20, P20 Pro, P20 Lite model telefonlarında ekran görüntüsünün nasıl alındığını anlattığımız yazımızı siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.

Huawei P20, P20 Pro, P20 Lite Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? Pratik Bilgiler

Huawei P20, P20 Pro, P20 Lite Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Bu yazımızda sizlere Huawei’nin P20, P20 Pro, P20 Lite telefonlarında ekran görüntüsünün nasıl alındığını resimlerle destekleyerek anlatacağız. Yukarıda sıraladığımı telefonların hepsinde ekran görüntüsü alma yöntemi aynıdır.

Huawei P20, P20 Pro ve P20 Lite telefonlarında ekran görüntü alabilmenin birbirinden değişik 3 yolu bulunuyor. Bu 3 yolun hepsinde de aynı şekilde ekran görüntüsü alınmaktadır.

Öteki pek çok android telefonda karşımıza çıktığı gibi Huawei nin P20 serisinde de güç tuşu ile ses azaltma tuşuna aynı anda basarak 1 2 saniye tuttuğunuzda ekran görüntüsü alma sesiniz duyacaksınız ve sonuç olarak ekran görüntüsünü kaydetmiş olacaksınız.

Huawei P20, P20 Pro ve P20 Lite telefonlarında ekran görüntüsü almanın bir diğer yolu ise parmağınızın eklem bölgesini kullanmak olacaktır. Telefonun bu özelliğinin kullanılabilir hale getirebilmek için Ayarlar- Akıllı Yardım- Hareketle Kontrol- Akıllı Ekran Görüntüsü uzantılarını takip edebilirsiniz.

Huawei P20, P20 Pro, P20 Lite telefonlarında ekran görüntüsü kaydetmek için izleyebileceğiniz bir diğer yol ise erişim menüsünü kullanmanız olacaktır.

Telefonunuz ile çektiğiniz ya da ekran görüntüsü aldığınız her türlü fotoğrafı uygulamalar penceresinde yer alan Galeri uygulamasından görebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2019, 00:45

YORUM EKLE

Popüler Haberler