Huawei Rekor Üstüne Rekor Kırıyor

Teknoloji devlerine kafa tutan Çin merkezli üretici Huawei, büyük başarılara imza atmaya devam ediyor. Başarılı telefon üreticisi Türkiye’nin en büyük ikinci akıllı telefon firması oldu.

Huawei Rekor Üstüne Rekor Kırıyor

Çinli firma, her geçen yıl başarılarına yenisini ekliyor. Ürettiği cihazlarla bütün dünyayı etkilemeyi başaran ve geniş bir kitlelere hitap eden Huawei, Türkiye’de ikinci büyük telefon firması oldu. Özellikle de Mate serisiyle hem tasarım hem de performans olarak kullanıcıların beğenisini kazanan firma satışlarını katladı.

Geçtiğimiz yıl Temmuz yılında yüzde 3,8 Pazar hacmine sahip firma, tam 1 yıl sonra bunu 17,9’a yükseltmeyi başardı. Satış stratejisi konusunda atılan adımlar ve üretilen ürünlerin kalitesi firmaya büyük kazanımlar sağladı.

Çerçevesiz Ekran Modelleri Büyük İlgi Görüyor

Çinli akıllı telefon üreticisi, P20 ve P20 Pro modelleriyle büyük ilgi topladı. Cihaz üst düzey akıllı telefon özelliklerini taşımasına rağmen fiyat olarak da oldukça uygun. Firmanın Mate serisi de şuanda bir hayli ilgi görmekte.

5,5 inç ekranlı telefonlar Huawei şuanda Türkiye’de yüzde 44’lük bir Pazar hacmine sahip. Bu anlamda firmanın ülkemizde ilk sırada olduğunu söylemek mümkün. Firmanın Türkiye Elektroniği Grubu Müdürü ise tüketicinin ihtiyaçlarına doğru cevap verildiğini ve başarıda bunun büyük bir rol oynadığını aktardı.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 22:08

YORUM EKLE