Huawei, Türkiye Pazarındaki Hedefini 2019'da Yüzde 35 Olarak Açıkladı

Huawei firması Türkiye’deki ilk mağazasını İzmir’de bulunan Mavibahçe AVM’de açtı. Açılışta konuşan Huawei yetkilileri, Türkiye’de bu yıl için yüzde 35 paya sahip olmak istediklerini belirtti.

Huawei, Türkiye Pazarındaki Hedefini 2019'da Yüzde 35 Olarak Açıkladı

Huawei’nin Türkiye yatırımları devam ediyor. Firma ilk mağazasını İzmir Mavibahçe alışveriş merkezinde açtı. Açılışta konuşan Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Müdürü Seth Wang, İzmir’de açılan mağazanın sadece ürün tanıtımı için değil, ayrıca ürünlerle ilgili servis sağlama amacıyla bu mağazanın açıldığını belirtti.

Türkiye’de tüketicilerin teknolojiye bağımlı olduklarını söyleyen Seth Wang, Türkiye’deki tüketicilerin yeni teknolojilere çok meraklı olduğunu ve tüketicilerin fotoğraf ve video kaydetme konusunda oldukça meraklı olduklarının altını çizdi. Seth Wang ayrıca, yapay zekayı ürünlerinde uyguladıklarını ve özellikle kamera özelliğinde yapay zekaya fazlasıyla yer verdiklerini ifade etti.

Mağaza açılışında değerlendirmelerde bulunan Seth Wang, mağazanın müşterilerinin problemlerini çözmek için her zaman yardımcı olacağını ve geçen yılkı kurlar sebebiyle Türkiye piyasasında düşüş yaşadıklarını belirtti. Kurların düşüşe geçmesiyle birlikte Huawei firması da telefon fiyatlarını normal seviyelere çekti. Seth Wang açıklamasının sonunda, fiyatları yüksek tutmak istemediklerini ve Huawei ürünlerini herkesin deneyimleyebilmesi için çalıştıklarını belitti.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 21:36

YORUM EKLE

Popüler Haberler