Huawei’den Büyük Rest

Kullanıcıları güncelleme yapmaya zorlayarak yeni akıllı telefon aldırma skandallarına imza atan Apple ve Samsung’a Huawei’den büyük bir gönderme geldi. Firma, asla kullanıcılarını güncellemeye zorlamayacağını duyurdu.

Huawei’den Büyük Rest

Samsung ve Apple kullanıcılarının en çok şikayetçi olduğu konu kuşkusuz güncelleme. Teknoloji devleri yürürlüğe koyduğu güncellemeleri uygulamaları kullandırmak için zorunlu tutmakta. Ancak güncellemeyi yapan kullanıcılar hiçbir zaman telefonunu eskisi gibi kullanamamakta. Böylelikle bir satış stratejisi uygulayan Apple ve Samsung’a İtalyan Rekabet Kurumu 15 milyon Euro para cezası kesti. Cihazları kasıtlı olarak yavaşlatarak tüketici haklarını çiğneyen firmalara bir büyük darbe de Huawei’den geldi.

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla yankı uyandırdı. Huawei, kullanıcıların telefonlarını yavaşlatmak için yükseltme yapmaya mecbur bırakmayacaklarını duyurdu. Üstelik aynı paylaşımda Huawei Mate 20 Pro’yu da bir anlamda öven firma, başarılı işlere imza atıyor.

Huawei, Apple’yi Geride Bıraktı

Son yıllarda akıllı telefonlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmayı başaran Huawei, akıllı telefon piyasasında rekabeti getirdi. Önceden sadece Apple ve Samsung konuşulurken, artık bir diğer konuşulan firma Huawei oldu. Üstelik satış rakamlarıyla da Apple’yi geride bırakmayı başaran firma, zirve koltuğuna oynuyor. Huawei’nin dünyanın en çok satan ikinci akıllı telefon firması olduğunu da belirtmekte fayda var.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 12:42

YORUM EKLE