Huawei’den Ultra Hızlı Şarj Müjdesi

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Huawei, son 4 aydır üzerinde çalıştığı hızlı şarj özelliğini nihayet doğruladı. Firmanın akıllı telefonlarında artık ultra hızlı şarj özelliği mevcut olacak.

Huawei’den Ultra Hızlı Şarj Müjdesi

Şarj hemen hemen herkesin sıkıntı yaşadığı noktalar arasında. Üretilen cihazların batarya kapasitesi ne kadar iyi olursa olsun şarj süresi yoğun kullanımda 1 günü bulmuyor. Bu problemle ilgili teknoloji devleri hızlı şarj eklentileriyle cihazları piyasaya sürseler de şuana dek en güçlü adımı Huawei atacak gibi. Son yıllarda yakaladığı çıkışlarla dünyanın dört bir yanında ilgi gören firmanın lityum ve slikon batarya kullanacağı öğrenildi.

40 W çıkışlı adaptörle ultra şarj imkanı sağlayan firmanın yeni bir adaptör piyasaya süreceği konuşuluyor. Ki günümüzde teknoloji devlerinin hızlı şarj diyerek tanıttığı adaptörler maksimum 22 W enerji sağlamakta.

OnePlus 6T Daha İyisini Yapabilir

OnePlus 6T ise kısa süre sonra teknoloji camiasına tanıtılacak. Tasarımı sızdırılan bu akıllı telefonla ilgili beklentiler hat safhaya çıkmış durumda. OnePlus 6T’nin VOOC teknolojisini destekleyeceği iddiaları söz konusu. Yani cihaz 50W güçle çalışan bir adaptörle piyasaya sürülebilir. Bu durumda cihazın şarjının sadece 15-20 dakika gibi kısa bir sürede %1’den %100’e ulaşabileceği tahmin ediliyor. Şuanda bütün akıllı telefon meraklıları tanıtım gününe odaklanmış durumda.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 17:10

YORUM EKLE