İlk Katlanabilir Telefon Çin’de Üretildi

2012 yılında kurularak teknoloji devlerinin yapmaya çalıştığını başaran Çinli firma Royole, katlanabilir telefonu duyurdu. Yakın zamanda ön siparişler başlayacak.

İlk Katlanabilir Telefon Çin’de Üretildi

Henüz 6 yıl önce faaliyete geçen Royole firması bütün dünyada yankı uyandıracak bir adım attı. Pek çok teknoloji devinin katlanabilir telefon teknolojisi üzerine çalıştığı biliniyordu. Ancak Royole firması, katlanabilir telefon ürettiklerini duyurdu ve cihazını görücüye çıkardı. Çin’de yakın tarihte ön siparişlere başlanacak cihaz teknik özelliklere bağlı olarak 1300 dolar ile 1900 dolar arasında değişkenlik gösterecek.

Firma, yazılım uzmanlarına özel olarak da bir akıllı telefon satışa çıkaracak. Yetkililer Aralık ayında teslimatların başlayacağını ve bütün dünyanın katlanabilir telefonla tanışacağını duyurdu. Güney Koreli teknoloji firması Samsung çok uzun süredir konu üzerine çalışma yürütmekteydi. Hatta 7 Kasım günü gerçekleşecek ürün tanıtım toplantısında Güney Koreli üreticinin katlanabilir telefonu duyuracağı tahmin edilmekteydi.

Teknoloji Devleri Şokta

Katlanabilir telefon Samsung’un çalışmalarıyla gündeme gelmişti. Bu konuda Apple’nin de birtakım teşebbüsleri olduğu konuşulmaktaydı. Ancak Çinli üretici Royole, FlexiPai ile katlanabilir telefonları insanlarla tanıştıracak. Sosyal medyaya birtakım görüntüler sızdırıldı ancak Android işletim sisteminde aksaklıklar yaşandığı iddia edilmekte. Aynı zamanda ekranın katlanan yüzünün çoklu moddan tek ekran moduna geçiş özelliğine sahip olduğu görülüyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 17:54

YORUM EKLE