Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Nasıl Çözülür? İnstagram Akış Yenilenemedi Problemi

Kimi zamanlar sosyal medyada İnstagram'da akış yenileme problemi gibi problemler yaşayabiliyoruz. Peki bu soruna nasıl çözüm getirilir? İnstagram akış yenileme problemi çözüm yöntemleri yazımızda bulunuyor.

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Nasıl Çözülür? İnstagram Akış Yenilenemedi Problemi

İnstagram Akış Yenileme Hatası Çözümü

İnstagram kullanan kişilerin ara sıra uygulamayla ilgili bazı sıkıntılar yaşayabilmekteler. Kimi sorunlarsa İnstagram’ın kullanılmasını tümüyle engelliyor. Bu sıkıntıların içinde İnstagram kullanımını direkt olarak etkileyen akış yenileme hatası da bulunuyor.

Yeni paylaşılan gönderilere ulaşılmasını ve akışta bulunan gönderilen görüntülenmesinin engelleyen sıkıntı, ana sayfada da problemler yaşanmasına sebep oluyor. Peki İnstagram da akış yenilenmeme problemi nasıl çözülüyor. Gelin birlikte çözüm için yapılabileceklere bakalım.

İnstagram Akış Yenilenemedi Problemi

İnstagram’da akış yenilememesi probleminin en büyük sebebi bağlantı hatalarınızdandır. Bağlantı bölümünde bir problem olması halinde İnstagram akış yenilenemedi hatası verilmektedir. Akışı yenilemek istediğinizde konuyla ilgili problem yüzünden uyarı mesajları sizlere bildirilecektir. Bu yüzden kontrol etmeniz gereken ilk nokta bağlantı ayarlarınızdır.

İlk olarak bağlantılarınızı kontrol edin ve İnstagram dışında intenet gerektiren bir uygulamaya giriş yapmayı deneyin. WiFi bağlantısı kullanmıyor iseniz WiFi bağlantısına geçiş yapın. Bu bölüme kadar kontrol ettiktensonra bir sorun yoksa sıradaki çözüm önerilerine geçebiliriz.

Tarayıcı verilerini silmeniz ilk tercihiniz olmalı. Kimi çerezler bu sorunu size yaşatıyor olabilir. Bu gibi bir durum yaşamamanız için tarayıcı verilerinizi silebilirsiniz.

Bunu yapabilmek için tarayıcınızı açmanız ve seçenekler kısmına giriş yapmanız gerekmekte. Ardından tarama verilerin sil seçeneğine basarak, çerezlerinizden kurtulabilirsiniz.

Bu işlemi de gerçekleştirmenize rağmen sorunu hala yaşıyorsanız bir başka yöntem deneyebilirsiniz. Bu yöntemde ise DNS ayarlarını değiştirmeyi deneyeceğiz. İnstagram’dan çıktıktan sonra DNS ayarlarınızı geçerli bir diğer ayar ile değiştirin ve tekrar giriş yapın. Büyük bir ihtimalle akış yenileme sorununuz bu işlemlerden sonra düzelecektir.

Bu işlemden sonra da intenetinizde bir problem olmamasına rağmen sayfayı yinede yenileyemediyseniz İnstagram verilerinizi silmek durumunda kalacaksınız demektir.

Bu işlemi yapabilmek için telefonunuzun ayarlar bölümüne gidip ayarlar kısmından İnstagram’ı bulmanız gerekmekte. Ardından uygulamaya bastıktan sonra çıkan kullanıcı verilerini sil seçeneğine giderek akış yenileme sorununuzu çözebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 01:09

YORUM EKLE

Popüler Haberler