Instagram Canlı Yayın Kayıt Özelliği Eklendi

Sosyal medya ağının ikinci durağı olan Instagram için yeni bir özellik eklendi. Canlı yayın kayıt özelliği ile kullanıcılar çektikleri videoları o anda paylaşıyorlar.

Instagram Canlı Yayın Kayıt Özelliği Eklendi
Dünyada ve Türkiye'de milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram'a süper bir yenilik daha dahil oldu. Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg bu kez instagram'a canlı yayın özelliğini sundu. Kullanıcılar bu habere oldukça sevindiler. 
 
Instagram'dan canlı yayın yaparak sevdiklerinide bu ortama dahil etmek isteyen kullanıcıalr artık video çekmekte kendilerine rakip tanımıyorlar. 

Canlı video çekimi nasıl yapılıyor?

Instagram'da "Hikayeler" sekmesinden ilk adımına başlayabilirsiniz. Sanki stories'te video yayınlar gibi kullanıcının da video yapmasına imkan tanıyor. Sonrasında canlı vdeoya geçiliyor. Ekranda yer alan "Live/canlı" ifadesini gördüğünüzde çekime başlamışsınız anlamına geliyor.

Gün içerisinde veya özel günlerde canlı olarak çekeceğiniz bu videoları ınstagram sayesinde herkesle paylaşabilirsiniz. Onlarıda bu ortama dahil ederek eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. 
Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 20:16

YORUM EKLE