İnstagram 'dan Tartışılacak Radikal Karar! Direct Uygulaması Kapanıyor!

Instagram'dan tartışılacak Direct uygulaması hakkında radikal karar. Direct uygulaması kapanıyor! Messenger gibi olması beklenen uygulama kısa sürede ilgi görse de uzun vadede bekleneni veremedi.

İnstagram 'dan Tartışılacak Radikal Karar! Direct Uygulaması Kapanıyor!

Instagram, Direct uygulamasının kapatılmasına karar verdi. Instagram içerisinden erişim sağlanabilen, kullanıcıların özel olarak iletişim kurabilmesine olanak sağlayan Direct iyi seviyede bir indirme rakamına ulaşmış ancak daha sonra beklenen neticeyi vermemeye başlamıştır. Direct’in indirilebilmesini teşvik için de uygulama içinde birtakım yönlendirmeler yapılmaktaydı.

Messenger Gibi Olamadı

Instagram’ın kullanıcılarına gönderdiği mesaja göre, Direct uygulamasına gerek kalmaksızın Instagram içerisinden konuşma yapılabilecek. Facebook, Messenger uygulamasıyla birbirini ayırmış ve kullanıcılar mesajlaşabilmek için Messenger uygulamasını indirmek zorunda kalmıştı. Instagram için aynı politikayı sürdürmesi halinde yoğun bir şekilde tepki çekeceği tahmin edildiğinden, Direct uygulaması beklenen ilgiyi göremedi. Firmanın aynı zamanda WhatsApp, Instagram, Facebook ve Messenger ile entegrasyon sürecini sürdürdüğü öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 15:08

YORUM EKLE

Popüler Haberler