Instagram Güncellemelerle Büyük Başarılara İmza Atıyor

Dünyanın en ünlü sosyal medya uygulamalarından olan Instagram, yaptığı yeniliklerle çok daha fazla kullanıcı kapasitesine ulaşmış durumda.

Instagram Güncellemelerle Büyük Başarılara İmza Atıyor
Daha fazla kullanıcıya hitap etmek ve hali hazırda kullanıcılarının uygulamayla daha çok vakit geçirmesini sağlayabilmek için önemli adımlar atan Instagram, bunun meyvelerini de almaya devam ediyor. Özellikle de geçtiğimiz günlerde gelen güncellemeyle birlikte canlı yayınların kaydedilebiliyor olması ve bu kayıtların da kişinin profilinde görülebiliyor olması kullanıcıları bir hayli sevindirdi. Daha önce yapılan canlı yayınların kaydedilemiyor olması can sıkıcı olabilmekteyken, Instagram bu soruna da tam anlamıyla bir çözüm getirmeyi bildi.

Reklam Gelirlerini de Gözden Kaçırmamak Gerek

Artık uygulamada paylaşılan resimlerde reklamların da yapılabiliyor olması, uygulamanın çok daha önemli boyutlara ulaşmasında çok önemli bir etken olarak yer alıyor. Daha fazla kitleye hitap etmek ve kullanıcı potansiyelini gelire dönüştürmek isteyen bu uygulamanın kullandığı yöntemler işe yaramaya devam ediyor. Artık önemli firmalar dünyanın dört bir yanından ilgiyle kullanılmakta olan bu uygulamadan reklamlarını yapmaktalar ve böylelikle hem uygulama hem de firma daha da iyi bir gelir elde etmeyi sağlıyor.

Kullanıcılar için indirilmeye sunulduğunda bu uygulama reklamlardan bir hayli uzak bir tavır sergilemekteydi. Ancak uygulama Facebook tarafından satın alındıktan sonra reklam potansiyelini de elde eden başarılı sosyal ağ, 2015 yılından beri kullanıcıların pek de şikayetçi olmadığı reklamları göstermekte.

Gelirleri Katlanarak Artıyor

Elde edilen istatistiklere göre son 6 ay içerisinde sosyal ağa reklam veren firma sayısının 2 kat daha arttığı ve 1 milyona yükseldiği belirtildi. Hatta geçtiğimiz yıla oranla 5 katlık bir reklam artışı söz konusu. Kullanıcıların çok büyük bir kısmının işletme hesabını takip ettiği ve bu şekilde de kişiler bu uygulama üzerinden satın almak istedikleri şeylere çok kolay bir şekilde erişebilmekteler. Bu açıdan da sosyal ağ önemli bir ivme kazanmış durumdayken, sosyal ağ kullanıcılarının da bu durumdan memnun olduğunu söylemek yanlış olmaz. 
Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 17:31

YORUM EKLE

Popüler Haberler