Instagram hesap dondurma nasıl yapılır? Adım adım hesap dondurma işlem detayları

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, kullanıcılara video ve fotoğraf paylaşma imkanı sunmaktadır. Bazı kullanıcılar da Instagram’da aşırı zaman geçirdikleri için dondurmak istemektedir. Instagram hesap dondurma nasıl yapılır? Instagram’ı dondurmanın yolları belli oldu.

Instagram hesap dondurma nasıl yapılır? Adım adım hesap dondurma işlem detayları

Instagram, dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biridir. Her geçen gün Instagram kullanan insan sayısı artmaktadır. Bundan ziyade Instagram’da çok fazla vakit geçirmekten şikayet eden kişiler, Instagram hesaplarını dondurmak istemektedirler.

Instagram oldukça basit ve kullanışlı bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde fotoğraf ve video paylaşabilirsiniz. İnsanları takip ederek onları paylaşımlarını görebilirsiniz. Facebook eskisi kadar popüler değildir. Twitter ise birçok kişiye karışık gelmektedir. Bu açıdan Instgram herkes için daha kolay bir kullanım sunar.

Milyonlar Instagram kullansa da bazı kullanıcılar Instagram hesabını dondurmak istemektedirler. Bu açıdan hesabınızı dondurmanın yollarını sizlere anlatacağız.

Instagram Hesap Dondurma İşlemi

Instagram kullanan kişiler bazen çok vakit geçirdikleri için bazen de sıkıldıkları için Instagram hesaplarını kapatmak istemektedirler. Dondurduğunuzda hesabınız tamamen kapanmaz. İstediğiniz zaman hesabınızı tekrardan açabilirsiniz. Instagram hesabı dondurma işlemini adım adım sıraladık:

  • Öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Profilinizi açtığınızda karşınıza ‘’Düzenle’’ seçeneği çıkacaktır.
  • Bu kısma girdiğinizde ‘’Hesabımı Geçici Olarak Kapat’’ seçeneği karşınıza çıkacaktır. Burada Instagram size neden kapattığınızı soracaktır. Bu nedeni seçtikten sonra şifrenizi isteyecektir.
  • Şifreyi girdikten sonra en alt bölümde ‘’Hesabımı Geçici Olarak Kapat’’ butonuna basmanız gerekecek. Bastığınızda hesabınız geçici süreliğine kapatılacaktır.

Instagram’ı Dondurduktan Sonra Tekrar Açabilir miyim?

Hesabınızı dondurduğunuzda tamamen silinmez. İstediğiniz zaman Instagram hesabınızı tekrardan açabilirsiniz. Instagram’ı tekrardan kullanmak isteyecek olursanız hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. Ayrıca hiçbir paylaşımınız silinmez.

Instagram’ı Geri Açma Yolları

Instagram hesabınızı dondurduktan sonra geri açabilirsiniz. Dondurduğunuz hesabı açmanız için 24 saat beklemek zorundasınız. Dondurulan hesabı 24 saat geçtikten sonra açabilirsiniz. Instagram dondurulan hesabı geri açma işlemi şu şekildedir:

  • Instagram hesabınızı açabilmek için bazen 1 hafta beklemek zorunda kalabilirsiniz. Bu süre ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir.
  • Dondurduğunuz hesabı açabilmek için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz yeterli olacaktır. Ancak aktif hale gelebilmek için bir süre sabırla beklemeniz gerekiyor.
  • Dondurulan hesap açıldığında ilk anda hesabınızdaki her şey silinmiş gibi gözükecektir. Telaş yapmayın. Bir süre sonra kendine gelecektir. Hesap birkaç saat sonra eski haline geri döner.
  • Dondurulan hesap açıldığı sırada paylaşılan gönderiler silinmiş gibi gözükebilir. Bu durum sizde üzüntüye yol açabilir. Ancak üzülmenize gerek yoktur. Çünkü bir süre sonra düzelecektir. Biraz sabretmeniz gerekmektedir.
Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2019, 17:24

YORUM EKLE

Popüler Haberler